Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İslam Dünyasında Yüzyılın Asrın Toplantısı Kudüs Zirvesi ’da Yapıldı

Giriş Tarihi: 24.3.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 16:15
Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Arap Devletler ligi Filistin Devleti Büyükelçiliği ve Ürdün Haşimi Krallığı Ankara Büyükelçiliği işbirliğiyle 150 Dünya Devletinin Ankara Büyükelçisinin ve 1000 sivil toplum kuruluşunun geniş katılımıyla Ankara Sheraton Hotel’de yapıldı.
Barış Kenti Kudüs Zirvesi Ürdün Haşimi Krallığı Kralı ve Ekselansları Kral Abdullah ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın himayelerinde yapıldı. Toplantıda Ürdün Haşimi Krallığını ve Kral Abdullah’ı Ürdün Hükümeti Evkaf ve islami işler Bakanı Hayel Abdel Hafeed Yousef Dawoud temsil etti Filistin Devlet Başkanlığını ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbası Filistin Hükümeti Devlet Bakanı Başkanlık Divanı başkanı Hussein Al Araj temsil etti.
Filistin Devlet Bakanı Hussein Al Araj yaptığı konuşmasında, "Öncelikle Türk Hükümetine ve Türk halkına Filistin Devletinin ve halkının vermiş oldukları bağımsızlık mücadelesini desteklemelerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum" dedi.
Hussein Al Araj katılımcılara Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın selamını iletti. Hussein Al Araj Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy ve Arap Devletler Türkiye temsilcisi Büyükelçi Mohamed El fattah Naciriye Barış kenti Kudüs Zirvesi’ni düzenlemelerinden ve Filistin halkının bağımsızlık mücadelelerine destek vermelerinden dolayı teşekkür etti. Toplantıya 1000 Bin sivil toplum kuruluşu lideri ve 150 Dünya Devletinin Ankara Büyükelçileri katılım gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İslam Dünyasında Yüzyılın Asrın Toplantısı Kudüs Zirvesi Ankara’da Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN