Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pursaklar Belediyesi Esnafın Taleplerini Dinledi

Giriş Tarihi: 24.3.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 10:11
Pursaklar Belediye Başkan Yardımcısı Osman Kayaer, İlçe Tarım Müdürü ve fırıncılar ile toplantı yaparak esnafın taleplerini dinledi.
Pursaklar Belediye Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıya, Belediye Başkanı Yardımcısı Osman Kayaer, İlçe Tarım Müdürü Bilal Biber, Pursaklar Belediyesi Zabıta Müdürü Ali Aytaşgın ve firma yetkilileri katıldı. Toplantıda fırıncıların problemleri, temizlik ve imalat konusu ele alındı. İlçe Tarım Müdürü Bilal Biber yaptığı konuşmada, esnafın dikkat etmesi gereken hususları anlattı. Biber “İmalatta kullanılan malzemelerin denetiminin yapabilmesi için geriye dönük bütün evrakların dikkatle muhafaza edilmesi, kasap ve manavlarda kesinlikle ekmek satışının yapılmaması, mekanın ve personelin temizlik şartlarıma haiz olduğunu gösterir evrakların bulundurulması gerekir. Açıkta satılan ekmeklerin el değmeden müşteriye ambalaj içinde verilmelidir” dedi.
Fırıncılar adına konuşan esnaf, taleplerini dile getirdi. En önemli problemlerinin elaman sıkıntısı çekmek olduğunu belirten esnaf, “Hem işinin ehli hem de ahlaki erdemlere sahip eleman bulamıyoruz. Pursaklar dışından gelen fırınların bizim alanımızda satış yapması ve Ramazan pidesi üretiminde lokantaların haksız rekabet yapmaları” diyerek yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi.
“BELEDİYE HER ZAMAN ESNAFIN YANINDADIR”
Toplantıya katılanları dinleyen Belediye Başkanı Yardımcısı Osman Kayaer, şu açıklamaları yaptı:
“Belediye Başkanımız Selçuk Çetin Bey, esnafa büyük ehemmiyet veriyor ve onların her tür problemi ile yakından ilgileniyor, işletmeleri ziyaret ediyor. Pursaklar Belediyesi olarak esnafımızın, özellikle halkın günlük yiyeceğini karşılayan fırınlarımızın, gelişmesini ve büyümesini istiyoruz. Gücümüz nispetinde her tür desteği vermeye hazırız. Ekmeklerin hamur olmamasını istiyoruz, bu konuda daha hassas olunması gerekiyor.”
Toplantıya katılan taraflar, ilçede denetimlerin arttırılması, hem firma sahiplerinin hem de çalışanların denetlenmesi, fırıncılar arasında dayanışma platformu oluşturulması ve belediye, İlçe Tarım Müdürlüğü ile fırıncılar arasında işbirliğine gidilmesi kararı alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pursaklar Belediyesi Esnafın Taleplerini Dinledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN