Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rüyakent’te Rüyalar Gerçek Oldu

Giriş Tarihi: 24.3.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 10:11
Rüyakent’te Rüyalar Gerçek Oldu
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yıllardır iskan sorunu yaşayan ailelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.
6 yılda 50 binin üzerinde daireye iskan verdiklerini belirten Yaşar, son olarak Susuz Mahallesi’nde 2001 yılında yapımına başlanan 7 blok, 263 konutluk Rüyakent Sitesi sakinlerinin rüyalarını gerçeğe çevirdi.
Yıllar sonra evlerinin gerçek sahibi olan Susuz Mahallesi sakinleri, tapu dağıtım törenine büyük ilgi gösterdi. Saatler öncesinden hazırlıklarını tamamlayan site sakinleri, Yaşar’ı davul, zurna ve alkışlarla karşıladı. Tapu dağıtım töreninde Yaşar’a, Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu da eşlik etti.
Geçen hizmet döneminde olduğu gibi yeni dönemde de vatandaşın tapu sevincine ortak olmaya devam ettiklerini kaydeden Yaşar, “Dişinizden, tırnağınızdan artırarak aldığınız bu evlerin, şimdi gerçek sahibi oldunuz. Artık evlerinizi değerinde alıp, değerinde satacaksınız” dedi.
Düğüme düğüm atmak yerine, o düğümleri çözmek hedefinde olduklarını kaydeden Yaşar, “Yenimahalle’yi seviyorum, halkımı seviyorum Sizlere hizmet etmeyi ibadet sayıyorum. Şimdi evlerinizde çocuklarınızla huzurlu, mutlu bir yaşam geçirmenizi diliyorum” ifadelerini kullandı.
SUSUZ’A MÜJDELİ HABER
Susuz Mahallesi’nin son yıllarda Yenimahalle Belediyesi’nin hizmetleriyle büyük bir gelişim ve değişim gösterdiğini ifade eden Yaşar, Nisan ayı içerisinde Susuz Sağlık Ocağı ve Semt Birimi’nin hizmete açılacağını müjdeledi. Bu yıl içerisinde iki parkı daha bölgeye kazandıracaklarını belirten Yaşar, “Bunlarla da yetinmeyeceğiz. Bu dönem içerisinde beş yıldızlı bir kültür merkezini Susuz’a kazandıracağız” dedi.
Site Yöneticisi Cemal Aydın ise Yaşar’a teşekkürlerini sunarak tapularını almış olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Konuşmaların ardından Yaşar, bina sakinlerine tapularını dağıttı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rüyakent’te Rüyalar Gerçek Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN