Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükelçi Mohamed El Fatah Naciri İslam Dünyasının En Büyük Toplantısında 22 Yirmi İki Arap Devletini Temsil Etti

Giriş Tarihi: 26.3.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu ve Arap Devletler Ligi Ürdün Haşimi Krallığı ve Filistin Devleti Büyükelçiliği işbirliğiyle Ankara’da düzenlenen Barış kenti Kudüs Zirvesi toplantısında 22 Arap Devletini temsil etti.
Arap Devletler Türkiye temsilcisi Büyükelçi Mohamed El Fatah Naciri Ürdün Haşimi Krallığı Kralı Kral Abdullah ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbasın himayelerinde Ankara Sheraton Hotel’de yapılan Barış kenti Kudüs
zirvesinde Arap Devletleri temsilen yapmış olduğu konuşmasında Kudüs’te barışın dünyada barışın anlamına geldiğini belirterek, "İsrail Hükümetleri kasıtlı olarak coğrafi ve demografik yapıyı değiştirmeye çalışıyor. Boğucu bir abluka uyguluyor. Kudüs’te yaşayanlara destek vermeliyiz" dedi.
Barış kenti Kudüs Zirvesi’nde konuşan Büyükelçi Mohamed El Fatah Naciri toplantıya destek veren Ülkelere Devlet Başkanlarına ve Krallara uluslararası topluma sivil toplum kuruluşlarına müteşekkir olduklarını Türkiye’nin Kudüs’e yönelik istikrarlı tutumunu saygıyla karşıladıklarını ifade etti. Arap Devletler Türkiye temsilcisi Büyükelçi Mohamed El Fatah Naciri Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine Türkiye Sivil toplum kuruluşlarına Barış Kenti Kudüs zirvesine göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür etti.
Barış Kenti Kudüs Zirvesi’ne 150 yüz elli Dünya Devletinin Ankara Büyükelçisi ve Türkiye ve Uluslarası toplumdan 1000 Bin Sivil Toplum kuruluşu lideri katılım gösterdi. Barış Kenti Kudüs zirvesinden Türk televizyonları ve Arap televizyonları dünyaya canlı yayın yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükelçi Mohamed El Fatah Naciri İslam Dünyasının En Büyük Toplantısında 22 Yirmi İki Arap Devletini Temsil Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN