Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP Grup Başkanvekili Vural’dan Çözüm Süreci Değerlendirmesi

Giriş Tarihi: 26.3.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, çözüm sürecine yönelik tartışmalarla ilgili, "Millet böyle bir çözüm bizim tarafımızdan kabul edilebilir değildir demiştir” dedi.
MHP Grup Başkanvekili Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında çözüm sürecinin aldatma ve kandırmaca süreci olduğunu söyleyerek, “Millet, böyle bir çözüm bizim tarafımızdan kabul edilebilir değildir demiştir. Bu yasak aşkın ürününü kabul etmeyen milleti aldatmak için aktörler yeni yeni rollere başvurmak durumunda kalmışlardır. Çözüm sürecinin millet için çıkmaz sokak olduğunu, PKK ve HDP’nin milletin birliğini ve ülkenin bütünlüğünü istekleri doğrultusunda paramparça etmekle memur olduklarını milletimiz görmüştür. Bu nedenle çözüm ortakları milleti kandırmanın yeni yolarını denemektedirler” diye konuştu.
Genelkurmay Başkanı Özel’in “PKK meşrulaştırılıyor” sözlerini de değerlendiren Vural, “PKK barınaklarına karşı taciz ateşi. Müzakere ve süreci gözünden kaçırmaya çalışıyor. Türk Silah Kuvvetleri ile PKK arasında angajman kuralı mı koydunuz? Karşısındakini bir devlet gibi gören zihniyet. Türkiye’nin siyasi ve milli çözülmesinin projelerini milletten saklama için rol paylaşımı” şeklinde konuştu.
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın sözlerine işaret eden Vural, “’Süreç zehirlenmiştir. Cumhurbaşkanı’nın sözleri bizim için talimattır’. Dolmabahçe’de on emir okunurken el pençe duran, Öcalan’ın açıklamasını çok önemsediğini söyleyen, ‘Biz Başbakanla görüştük. Onlarda İmralı’yla görüşecekler’ diyerek mutabakatı allandırıp pullandıranlar, kalkıp ‘Süreç zehirlenmiş’ diyebilmektedir. Zehirlenen süreç değil, süreç milleti zehirliyor. Milleti ve devleti zehirlediler, millet reddetti” ifadelerini kullandı. Vural, basın toplantısında Aşık Mahsuni Şerif’in ’Nem Kaldı’ ve Fatih Kısaparmak’ın ’Haram Saltanatı’ adlı şarkılarını dinletti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP Grup Başkanvekili Vural’dan Çözüm Süreci Değerlendirmesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN