Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DSP Genel Başkanı Türker: “İç Güvenlik Yasası’nı DSP Olarak İptal Edeceğimizi Taahhüt Edeceğiz”

Giriş Tarihi: 27.3.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:03
DSP Genel Başkanı Masum Türker, Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilen İç Güvenlik Yasası’yla ilgili yaptığı açıklamada, “TBMM’de kabul edilen İç Güvenlik Yasası’nı DSP olarak iptal edeceğimizi taahhüt edeceğiz” dedi.
DSP Genel Başkanı Türker yaptığı yazılı açıklamada, “TBMM’de kabul edilen İç Güvenlik Yasası, Türkiye’nin bir istihbarat ve polis devleti olmasına, demokratik hakların kısıtlanmasına ve özgürlüklerin kullanılamaz hale gelmesine neden olacaktır. Bu yasada Cumhurbaşkanlığına örtülü ödenek verilmesi, Türkiye’de çift başlılığa ve hükümet üyeleri dahil istihbarat kapsamında herkesin izlenmesini ve fişlenmesini meşrulaştıracaktır. Bu durum Anayasa’nın yapısına aykırı bir yapılanmanın önünü açmıştır. Poliste siyasal örgütlenmeyi sağlamak amacıyla Polis Akademisi için daha çıkarılmadan uygulanmaya başlanmıştır. Polis Akademisi öğrencilerinin eğitimleri kesilerek izne çıkarılmış, AKP’den referanslı öğrenciler alınmıştır. Belli bir siyasi düşünceye sahip yeni polis adaylarının alınmasına imkan veren bu yasa Türkiye için karanlık günlerin başlamasına ve hukuk devleti anlayışının sona ermesine neden olacaktır" dedi.
DSP’nin seçim bildirgesinin başlıca maddesinin TBMM’de kabul edilen İç Güvenlik Yasası olacağını belirten Türker, “Türkiye’yi karanlığa sürükleyecek olan bu yasayı iptal edeceğimizi taahhüt edeceğiz” ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DSP Genel Başkanı Türker: “İç Güvenlik Yasası’nı DSP Olarak İptal Edeceğimizi Taahhüt Edeceğiz”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN