Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversiteli Gençler "Biz De Varız" Dedi

Giriş Tarihi: 27.3.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteği ile gençlerin sosyal hayata entegrasyonunu sağlamak amacıyla düzenlenen "Biz De Varız" projesi sona erdi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı 2014 Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin yürüttüğü “Biz De Varız” isimli projesi sona erdi. Sincan Kaymakamlığı, Sincan Belediyesi ve Havacılık Emniyeti Kurumu ortaklığında hayata geçirilen projede, hedef kitle olarak ’nın Sincan ilçesindeki gençler seçildi. Projede gönüllü olan üniversite öğrencileri, gençlere ulaşılması adına aracı oldular. Proje süreçleri içerisinde çeşitli eğitimler, sosyal etkinlikler, ziyaretler ve geziler gerçekleştirilerek, gençlerin toplumla sosyal entegrasyonu sağlandı.
Gençlerin toplumsal aidiyet duygularının güçlendirildiği projede, üniversite öğrencilerinin de duyarlılık ve farkındalıkları arttırılmış oldu. Bununla birlikte hedef gruptaki katılımcılarda sosyal olma adına tek yolun sosyal medya olmadığı bilinci oluşturulmaya çalışıldı. Öğrencilerin çevresini bilinçlendiren ve kötü alışkanlıklardan uzak durma konusunda topluma yön gösteren bireyler haline getirilmesi sağlandı.
Proje faaliyetleri kapsamında şehir içi ve şehir dışındaki birçok tarihi ve turistik noktalara geziler düzenlendi. Ankara Sincan’da kurulan Türk Hava Kurumu Üniversitesi Gençlik Merkezi’nde yararlanıcılara kariyer yönlendirme ve sosyal koçluk hizmeti sağlandı. Sincan Atatürk İlkokulu’nda kütüphane tesis edildi. Huzurevi vb. tesisler ziyaret edildi ve fidan dikme etkinliğiyle gençlere doğa sevgisi aşılanmaya çalışıldı. Model uçak, uçuş simülatörü vb. eğitim ve kurslar düzenlendi. Sinema gösterimi, kitap okuma şenliği gibi kültürel etkinlikler tertip edildi. Spor ve müsabaka faaliyetleri yürütüldü ve öğrencilerin kaynaşmalarını sağlayacak kültürel organizasyonlar gerçekleştirildi. Alanlarında uzman isimlerin katılımlarıyla eğitsel seminerler ve söyleşiler düzenlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversiteli Gençler "Biz De Varız" Dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN