Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yapı Malzemelerinde Mobil Denetim Başlıyor

Giriş Tarihi: 27.3.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
İnşaat sektörünün tüm hızıyla büyüme içerisinde olduğu ülkemizde piyasa gözetimi ve denetimi faaliyetlerinin etkinliğinin ve verimliliğinin daha üst seviyelere çıkarılması için mobil denetim sistemi hayata geçirildi.
Mobil cihazlar üzerinde çalışan interaktif yazılım sayesinde denetçi hataları en aza indirgenecek, denetim verileri eş zamanlı olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile paylaşılacak, anlık bilgi alışverişi sağlanacak, denetime ilişkin tutanaklar elektronik ortamda hazırlanarak güvenlik ve güvenilirlik en üst düzeye çıkarılacak. Konuyu değerlendiren Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, “, Eskişehir ve Kayseri illerinde pilot olarak uygulanmaya başlayan MOBİLPGD sistemi kısa süre içerisinde yurt sathına yaygınlaştırılacak” dedi.
Bakan Güllüce, yapı sektöründe engin bir tecrübeye sahip olan Bakanlığın yapı malzemeleri üzerindeki denetim faaliyetlerini artan bir ivme ile sürdürmesinin haksız rekabeti ve kayıt dışılığı önleyeceğini, tüketicinin korunmasını sağlayacağını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yapı Malzemelerinde Mobil Denetim Başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN