Akdoğan, ‘Bu Çaresizliğe Dur De’ Konvoyunu Uğurladı

Giriş Tarihi: 28.3.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “Yemen’de olan nedir? müslümanın, müslümanı katletmesidir. Bunlara biz dur demek durumundayız” dedi.
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti İl Başkanlığının düzenlediği, Sosyal İşler Başkanlığı’nın koordine ettiği ‘Bu çaresizliğe Dur De’ sloganıyla başlatılan yardım konvoyunun Kahramanmaraş’a uğurlama törenine katıldı.
Törende konuşan Akdoğan, Suriye meselesinin büyük güçler tarafından kurban edildiğine dikkat çekerek, “Suriye’de yüz binlerce insan hayatını kaybetti. Milyonlarca insan evini barkını kaybetti. Orta Doğu’da birçok ülke de yaşananları görüyorsunuz. Bunlar bir dirayetsiz ülkelerin tavırlarının, tavırsızlıklarının sonucudur. Sorumsuz ülkelerin ateşe benzin dökmesinin bir sonucudur. Yemen’de olan nedir? müslümanın, müslümanı katletmesidir. Bunlara biz dur demek durumundayız. Ahlaki duruşumuzu, insani duruşumuzu, vicdani duruşumuzu ortaya koymak durumundayız. Bizim petrol rezervlerimiz yok. Doğalgazımız yok ama vicdanımız var. Vicdanımızın sesine göre hareket etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Yapılan yardımlarda önemli olan devamlılığı sağlamak olduğunu ifade eden Akdoğan, “Yardımın da devamlı olanı makbuldür. Bu yüzden yardımlarınıza da devam etmek durumundayız” ifadelerini kullandı.
Akdoğan, konuşmasının ardından TIR’ları uğurladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdoğan, ‘Bu Çaresizliğe Dur De’ Konvoyunu Uğurladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN