Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pakistan Türk Dostluk Hastanesi 6 Ayda 80 Bin Kişiye Hizmet Verdi

Giriş Tarihi: 30.3.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 20:58
Pakistan Türk Dostluk Hastanesi, 6 ayda 80 bin kişiye sağlık hizmeti verdi.
Pakistan’da 2010 yılında meydana gelen sel felaketinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan selden etkilenen Pencap eyaletine gerçekleştirdiği ziyaret sırasında bölgeye yeni bir hastane yapılması sözünü vermişti. Bu söz üzerine harekete geçen Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Pencap Eyaleti Muzaffergarh vilayetinde bir hastanenin inşaasını, donanımını ve tefrişatını gerçekleştirdi.
Bölgenin en modern hastanesi olarak 2014 yılı haziran ayı sonunda faaliyete başlayan hastaneye Pencap Eyaleti Sağlık Bakanlığı tarafından Recep Tayyip Erdoğan Hastanesi adı verildi. Hastane 50 yatak kapasitesiyle hizmet vermeye başlamış olup kurumumuzun katkılarıyla yatak kapasitesi 90’a çıkarıldı. Hastaneye günlük kaydolan hasta sayısı 350-500 civarındadır. Pakistan-Türk Dostluk Hastanesi’nden hazirandan bu yana yaklaşık 80 bin kişi sağlık hizmeti aldı.
Recep Tayyip Erdoğan Hastanesinin işletme işi Karaçi merkezli kar amacı gütmeyen bir vakıf olan TheIndus Hospital tarafından üstlenildi.
Hastane, 4,5 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş olup elektronik girişli 2 adet ameliyathane, 1 adet morg ve 1 adet çamaşırhane ile bölgedeki en kapsamlı sağlık tesisidir. Hastanede 26 doktor, toplamda 70 hasta bakıcı ve hemşire hizmet vermekte olup hastanede ortopedi, genel cerrahi, jinekoloji, pediatri, kan bankası ve yoğun bakım üniteleri hizmet veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pakistan Türk Dostluk Hastanesi 6 Ayda 80 Bin Kişiye Hizmet Verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN