Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATO Başkanı Bezci, Vergi Ödemeleri İçin Bir Gün Ek Süre İstedi

Giriş Tarihi: 31.3.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 14:30
Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, elektrik kesintileri nedeniyle vatandaşların kamu kurumlarında resmi işlemlerini gerçekleştiremediğini belirterek, gelir vergisi birinci taksit ödemesi ve kesin mizan bildirimi dahil son tarihi bugün olan işlemler için bir gün uzatma talebinde bulundu.
Bezci, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin büyük bölümünü etkileyen elektrik kesintisi nedeniyle aralarında Ankara Ticaret Odası üyelerinin de bulunduğu vatandaşların kamu kurum ve kuruluşlarında vergi ödemesi dahil işlem yapamadığını söyledi.
31 Mart 2015 tarihinin 2014 yılına ilişkin yıllık gelir vergisinin birinci taksit ödemesi, kesin mizan bildirimi, Şubat 2015 dönemine ait mal ve hizmet alımlarına ilişkin bildirim formu, mal ve hizmet satışlarına ilişkin bildirim formu ile Şubat 2015 dönemine ait haberleşme vergisinin beyan ve ödemesi için son tarih olduğunu belirten Bezci, “Ödemesini son güne bırakan vatandaşlarımız elektrik kesintisi nedeniyle vatandaşlık görevlerini yerine getirememiştir. Bugün yapılamayan işlemlerin gerçekleştirilmesi için ek süre verilmesi yerinde bir karar olacaktır. Yetkililerimizden bir günlük uzatma talebinde bulunuyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATO Başkanı Bezci, Vergi Ödemeleri İçin Bir Gün Ek Süre İstedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN