Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök:

Giriş Tarihi: 1.4.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, savcının göz göre göre hayatını kaşbettiğini söyledi.
TBMM’de basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın teröristler tarafından silahla vurularak şehit edilmesinden derin üzüntü duyduğunu ifade etti. “İstanbul gibi son derece korunaklı olması gereken adliye binasına böyle bir terör saldırısı nasıl gerçekleştirilebiliyor?” diyen Gök, “İçeriye silah sokuluyor, bu silahlar nasıl geçiyor?” dedi. Olayın sıradan bir olay olmadığının altını çizen Gök, teröristlerin ellerini kollarını sallaya sallaya adliye binasına girdiğini söyledi. Savcı Kiraz’ın göz göre göre şehit edildiğini öne süren Gök, “Terör unsurlarına karşı devletin bu kadar seyirci kalması affedilebilir değildir, savcı göz göre göre hayatını kaybetmiştir. Daha savcının rehin alındığı odada neler yaşandığını bilmiyoruz. Adli Tıp raporlarından sonra umuyoruz ki savcının üzerinden çıkan 5 kurşunla ilgili de kamuoyuna yeterli aydınlatıcı bilgiler verilir ve sağ kurtarılması mümkün olabilecekken bir savcının hayatını kaybetmesinin sonuçlarını önümüzdeki günlerde hep beraber tartışırız” diye konuştu.
“REHİNE ALANLAR ÖLMÜŞ, REHİN ALINAN ÖLMÜŞ”
Terör saldırısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıklamalarını eleştiren Gök, “Rehin alanlar ölmüş, rehin alınan ölmüş, Cumhurbaşkanı kalkmış diyor ki Başbakan kalkmış diyor ki polisimizi kutluyoruz, çok başarılı bir operasyon yapıldı. Siz kamuoyuyla, milletle alay mı ediyorsunuz? Savcı sanki kurtulmuş, Cumhurbaşkanı çok başarılı bir operasyon yapıldı, yani bir rehin alınan savcının hayatını kaybetmesine yol açacak bir operasyonu Cumhurbaşkanı savunuyor, Başbakan savunuyor ve çok başarılı bir operasyon oldu diyor. Operasyonlar hayat kurtarmak içindir Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan. Siz orada rehin alınan savcınızı koruyamıyorsanız bu işi bırakıp gidin. Kimseye çamur atmayın. Bunun altında kaldınız” ifadelerini kullandı.
“DÜN TÜRKİYE’DE BİR AFET YAŞANDI”
Dün yurt genelinde yaşanan elektrik kesintisine de değinen Gök, şunları söyledi:
“Dün Türkiye’de bir afet yaşandı. Türkiye AK Parti iktidarının aczinin, beceriksizliğinin ve bir beceriksiz yönetim anlayışının sonucu olarak da Türkiye, yıllarca unutulmayacak bir elektrik kesintisine sahne oldu. Bu elektrik kesintisinin daha adını koyamadılar. Bu elektrik kesintisinin neden kaynaklandığı, sebebinin ne olduğu konusunda hiçbir açıklama yoktur. Bir açıklama yapamamışlardır. Eğer kesilen elektrik yüzünden aşılar korunmadıysa Türkiye büyük bir sağlık sorunuyla karşı karşıya.”
“SANIKLAR BERAAT ETTİ”
Beraat kararıyla sonuçlanan Balyoz davası konusunda açıklamalarda bulunan Gök, “Dünün önemli olaylarından bir tanesi, ben bu davanın savcısıyım diyen önceki başbakan, şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üstlendiği ve savunduğu Balyoz davasında bütün sanıklar beraat etti. Bu verilen beraat kararıyla üretilen delillerin sahte olduğu ve delil vasfında olmadığı mahkeme zabıtlarına geçti ve dava da bu davanın savcısının elinde kaldı” dedi.
“KİMSEYE ÇAMUR ATMASINLAR”
Gazetecilerin sorularını da cevaplandıran Gök, İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde savcı Mehmet Selim Kiraz’ın teröristler tarafından silahla vurularak öldürülmesinin ardından hükümet kanadından yapılan açıklamalara ilişkin soruya, “Başbakan avukatlara saldırıyor. Avukatlık mesleğine Başbakan’ın saldırması kabul edilemez. Başbakan kendi istihbarat zafiyetini başka kurumlara, başka kişilere yıkmasın. Mızmız Başbakan başka yerlerde herhangi bir şekilde suçu aramasın. İstanbul’daki olayın da baş sorumlusu hükümettir, İçişleri Bakanı’dır, MİT’tir, güvenliktir, emniyettir. Hesabını versinler, kimseye çamur atmasınlar” yanıtını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP Grup Başkanvekili Levent Gök:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN