Kazan’da Şehit Başsavcı İçin Gıyabi Cenaze Namazı

Giriş Tarihi: 1.4.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 23:09
Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın menfur bir saldırı sonucu şehit olması Kazan’da binlerce kişinin katıldığı Gıyabi Cenaze Namazı ve yürüyüşle protesto edildi.
Şehit Savcı için önce Ulu Cami’de mevlit okutuldu ardından İlçe Müftüsü Halil Karagöz gıyabi cenaze Namazı kıldırdı. Duanın ardından Müftüsü Halil Karagöz cemaatten helallik istedi. Daha sonra vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile Gazi Mustafa Kemal Caddesi ve Bulvarını takiben Milli Egemenlik Parkına kadar yürüdü.
Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği ve sloganlar eşliğinde yapılan protesto yürüyüşüne Kaymakam Murat Duru, Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kazan Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Çıtlak, Jandarma Komutanı Mehmet Coşkun ve Kazan’da görevli hakim, savcılar, emniyet ve jandarma mensupları ile 7den 70’e kadın erkek binlerce vatandaş katıldı.
Protesto yürüyüşünün Milli Egemenlik Anıtında sona ermesinin ardından bir basın açıklaması yapan Kazan Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Çıtlak saldırıyı gerçekleştirenleri kınayarak, hiçbir saldırının kendilerini yıldıramayacağını, sonuna kadar görevlerinin başında olduklarını kaydetti. Necip Fazıl’dan alıntı yapan Çıtlak, “Biz sevmeyi, aşkı, Allah’ın rızası için ölmeyi ondan bundan değil, Mekke’de bir yetimden öğrendik” dedi.
Terörü ve alçakça saldırıyı lanetleyen Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, “Provokasyona gelmeyeceğiz. Ülkemizi karıştırmak isteyen taşeron örgütlerin tuzağına düşmeyeceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar ülkemizin gelişimini, değişimini, yeni Türkiye hedefini engelleyemeyecekler. Bu onurlu millet yarasını sarmasını bilir ve yoluna kaldığı yerden devam eder. Bir ölür bin diriliriz” diye konuştu.
Başsavcı Abdullah Çıtlak basın açıklamasının ardından vatandaşların taziyelerini kabul etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazan’da Şehit Başsavcı İçin Gıyabi Cenaze Namazı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN