Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir’den Gece Gündüz Kaldırım Tamiratı

Giriş Tarihi: 3.4.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kış şartlarında bile aralıksız sürdürdüğü kaldırım ve bordür onarım çalışmalarını bahar aylarıyla birlikte hızlandırdı.
Büyükşehir Belediyesi Alo 153’e (Mavi Masa) ulaşan talepler, Ankaralılar’ın dilekçe ile bizzat yaptıkları başvurular ve ekiplerin cadde taraması ile oluşan program doğrultusunda her gün Başkent’in dört bir köşesine dağılan yaklaşık 35 tamir-onarım-bakım ekibi, öncelikli olarak yayaların yürüyüş güvenliğini göz önünde bulundurarak kaldırım ve bordür yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Yerel seçimlerle birlikte Ankara mücavir alandan sorumlu olan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı Kent-Bakım Onarım ekipleri, bu kapsamda bütün ilçelerde yıpranan kaldırımları ve bordürleri tamir ediyor. Mobil ekipler, Başkentli yayaların yol güvenliğini sağlamak, düşme ve benzeri olası kazalar yaşamamaları için her gün ortalama 30-35 noktada kaldırım ve bordür onarım çalışmaları gerçekleştiriyor. Her türlü malzemenin bulunduğu mobil ekipler, Ocak ile Mart ayları arasında 17 bin 894 metrekare tretuar, 11 bin 26 metre de bordür onarımı yaptı.
Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ekiplerin zorunlu hallerde gece de çalışma yaptıklarını, havaların ısınması ile birlikte kış aylarının Başkent’e verdiği hasarların giderilmesi için daha sıkı bir çalışma programı uyguladıklarını kaydettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir’den Gece Gündüz Kaldırım Tamiratı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN