Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arowana Balığı Aqua Vega’da

Giriş Tarihi: 13.4.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 14:57
Arowana Balığı Aqua Vega’da
Dünyada şu ana kadar en az evrim geçiren hayvan olarak bilinen Arowana balığı, Nata Vega Outlet’te bulunan Aqua Vega’da tüm dikkatleri üzerine topluyor.
Arowana balıkları dev akvaryumda, Güney Amerika’da Amazon Nehri’nden esinlerek tasarlanmış alanda yaşamlarını sürdürüyor. Kırmızı, gümüş ve altın renkleri bulunan Arowana balıklarının bazı inanışlara göre hikayeleri ise oldukça ilginç.
Uzakdoğu’da bir inanışa göre evde nazar boncuğu olarak beslenen Arowana balıkları sıçrayıp intihar ettiklerinde eve gelecek bir kötülüğün önlendiği düşünülüyor. Hemen hemen her evde beslenen Arowana balıkları kutsal sayılıyor.
Aqua Vega’da doğal yaşamlarını aratmayan bir alanda bulunan bu balıkların, sadece büyüklüğünden kaynaklanan bir güzelliği olmayıp, aynı zamanda bilinen en parlak renklere sahip oldukları belirlenmiştir. Büyüleyici parlaklıktaki renkleri sayesinde dünyadaki en pahalı tatlı su balığı unvanı da bir Arowana cinsine aittir. Beslenmeleri etçil olup, kendi türlerine ve diğer türlere karşı davranışı agresif olan balıklardır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arowana Balığı Aqua Vega’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN