Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DSP Genel Başkanı Türker: “Papa, Papa Gibi Davranmamıştır”

Giriş Tarihi: 14.4.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 11:31
Papa Francesco’nun Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili yaptığı açıklamaların göreviyle çeliştiğini belirten DSP Genel Başkanı Masum Türker,"Papa, Papa gibi davranmamıştır" dedi.
DSP lideri Türker yaptığı açıklamada, Papa’nın ‘Son yüzyılda insanlık üç büyük trajedi yaşamıştır. Bunların ilki, genel olarak 20. yüzyılın ilk soykırımı olarak görülen ve siz Ermeni halkına karşı yapılmış olandır’ şeklindeki açıklamasının talihsiz bir açıklama olduğunu kaydederek şunları dedi:
"Bu açıklama Papa’nın göreviyle çelişmektedir. Papa, Papa gibi davranmamıştır. Papa, Papalık seçiminden önceki görüşlerini tekrarlamaktadır. Türkiye’yi ziyaretinin kendisini etkilemediğini göstermektedir.
Zamanlaması kötü ve manidardır. Hristiyanlar ile Müslümanlar arasında istenmeyen olayların yaşandığı bugünlerde tek taraflı yerine olumlu mesajlar vermesi beklenirdi. Hiçbir kanıt göstermeyen bu açıklama kabul edilemez. Papanın açıklaması tek taraflı yanlı bir açıklamadır. Ermenilerin Ruslarla işbirliği yaparak kadın, genç, çocuk ayırt etmeden öldürdükleri Türkleri görmezden gelmiştir. Papanın bu hatasını tekrarlamamalıdır.”
Türker, “Vatikan Büyükelçimizin ’ya çağrılması yerinde bir davranıştır” ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DSP Genel Başkanı Türker: “Papa, Papa Gibi Davranmamıştır”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN