Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TBMM Başkanı Çiçek, Yabancı Ülkelerden Gelen Öğrencileri Kabul Etti

Giriş Tarihi: 21.4.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 14:10
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, "Hem ülkelerinizde hem dünyada barışa ihtiyaç var. Bu bayramı dünya çocuklarına hediyen eden ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk, ’Yurtta Sulh, Dünyada Sulh’ demiştir. Maalesef sizlere iyi bir dünya bırakamadık" dedi.
TBMM Başkanı Çiçek, 23 Nisan Çocuk Bayramı dolayısıyla Türkiye’ye gelen çocukları Meclis Tören Salonu’nda kabul etti.
Çiçek, 23 Nisan tarihinin önemine dikkat çekerek, şunları dedi:
"Dünyanın önemli bir bölgesinde özellikle Türkiye’nin yakın çevresinde acılar, sıkıntılar yaşanıyor. Yaşanan iç savaşlar, terör sebebiyle pek çok masum insan hayatını kaybetti, çocuklar öldü, sakat kaldı ve devam ediyor. Dünyanın birçok yerinde sizler kadar beslenemediği için onlar da oralarda hayatlarını kaybediyor. Keşke silaha ayrılan, savaşa, çatışmaya ayrılan para, çocukların sağlığına, eğitimine ayrılmış olsaydı; dünya daha başka bir yer olurdu. Hem ülkelerinizde hem dünyada barışa ihtiyaç var. Bu bayramı dünya çocuklarına hediyen eden ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk, ’Yurtta Sulh, Dünyada Sulh’ demiştir. Maalesef sizlere iyi bir dünya bırakamadık."
Daha sonra konuk çocuklarla hatıra fotoğrafı çektiren Çiçek, çocukların getirdiği hediyeleri kabul etti. Çiçek, Türkiye Büyük Millet Meclisi merdivenlerinde çocuklarla toplu fotoğraf çektirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TBMM Başkanı Çiçek, Yabancı Ülkelerden Gelen Öğrencileri Kabul Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN