Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop:

Giriş Tarihi: 27.4.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 13:47
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, ’Paralel Yapı’ operasyonundaki tahliye krizi ile ilgili, "Yapılan işin yanlış olduğunu hatta sadece disiplin suçu değil, ceza hukuku bakımından da suç oluşturacağını hakimler açısından söyledim" dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop, Anayasa Mahkemesi’nin 53. kuruluş yıl dönümü töreni sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. İstanbul’daki ’Paralel Yapı’ operasyonundaki tahliye kriziyle ilgili bir soru üzerine Şentop,"Anayasa Mahkemesi’nin, kuruluş yıl dönümü toplantısına geldik, başkanımızı dinledik. Anayasa Mahkemesi’nin İnşallah normalleşme yolunda gerçek bir Anayasa Mahkemesi işlevine sahip hareket edeceğine, bundan sonra bir kere daha kanaat getirmiş olduk. Başkanımızı tebrik ediyorum, konuşması güzeldi. Bununla ilgili konuşayım, başka türlü rol çalmak olur" ifadesini kullandı.
"Tahliyelerle ilgili değerlendirmenizi alabilir miyiz" şeklindeki bir soru üzerine ise, Twitter hesabından açıklama yaptığı belirten Şentop, bununla ilgili söyleyeceği fazla bir şey olmadığını dile getirerek,"Ben orada görüşümü belirttim. Yapılan işin yanlış olduğunu, hatta sadece disiplin suçu değil ceza hukuku bakımından da suç oluşturacağını hakimler açısından söyledim" cevabını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN