Bakan Avcı, Somali Eğitim Bakanı Mansib İle Bir Araya Geldi

Giriş Tarihi: 27.4.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 17:42
Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Somali Eğitim Bakanı Hadra Beşir Ali Mansib ile makamında bir araya geldi.
Millî Eğitim Bakanı Avcı, nezaket ziyaretinde bulunan Somalili mevkidaşı Hadra Beşir Ali Mansib ile bir araya geldi. Türkiye ile Somali arasındaki ilişkilerin yüz yıllara dayandığını belirten Bakan Avcı, “Türkiye ile Somali arasındaki ilişkiler, eski tarihlere dayanan köklü ilişkilerdir. Somali ile dostluğumuz kardeşliğimiz yüzyıllara dayanıyor. Son 12 yılda her alanda Somali ile işbirliğimiz olağanüstü arttı” diye konuştu.
Özellikle eğitim alanındaki ilişkilerin süratle geliştiğini kaydeden Avcı, “Bugün itibariyle bin 500’e yakın Somalili öğrenci yüksek öğrenim yapıyor. Ortaöğretimde de bine yakın Somali’den gelen öğrencimiz eğitim görüyor. Bu sayılar zaman içinde daha çok artacak" ifadelerini kullandı.
Türkiye’nin Somali ile ortak kültürü paylaştıklarını hatırlatan Bakan Avcı, bu dostluğu pekiştiren en önemli köprülerden birinin de eğitim alanı olduğunu söyledi.
Eğitim alanındaki ilişkilerin daha da artması gerektiğini dile getiren Bakan Avcı, Somali Eğitim Bakanı Hadra Beşir Ali Mansib´e ziyaretinden ötürü teşekkür etti.
Somali Eğitim Bakanı Hadra Beşir Ali Mansib de, Türkiye’nin Somali’ye, özellikle eğitim alanında yaptığı yardımlardan ötürü ülkesi adına Bakan Avcı’ya teşekkür etti.
Bakan Mansib ise, “Eğitim her şeyin anahtarıdır. Eğitimle her şeyin düzeleceğini düşünüyoruz. Somali’deki ilişkilerin daha güçlü olması için bu makamdayız. Burada eğitim gören arkadaşlarımızı güdülemek için geldik” dedi.
Bakan Hadra Beşir Ali Mansib, Bakan Avcı’nın kendisine göstermiş olduğu sıcak ilgiden dolayı teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Avcı, Somali Eğitim Bakanı Mansib İle Bir Araya Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN