Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aile Bakanlığı’ndan "Yetiştirme Yurdunda Dayak" İddialarına Soruşturma

Giriş Tarihi: 28.4.2015 21:18 Güncelleme Tarihi: 29.4.2015 00:55
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sincan Yetiştirme Yurdu’nda kalan çocuklara şiddet uygulandığı iddialarına yönelik 1 önce bakanlığa gelen şikayet üzerine bir personelin iş aktinin sona erdirildiğini açıkladı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, bazı yazılı ve görsel medyada yer alan Sincan Yetiştirme Yurdu’nda çocukların birbirlerine uyguladıkları şiddet görüntülerine ilişkin yazılı açıklama yaptı.
Açıklamaya göre, yaklaşık 1 ay önce bakanlığa gelen bir şikayet üzerine yaşanan olay tespit edilerek gerekli adli, idari ve hukuki önlemler ivedilikle alındı.
Açıklamada, "Olaya karışan çocuklar ile ilgili mesleki çalışmalar yapılarak suça sürüklenen 3 çocuk farklı kuruluşlara nakledilmiş, mağdur çocuk statüsünde bulunan çocukların psikolojik destek ve tedavi süreçleri başlatılmıştır. Ayrıca sorumlular hakkında açılan idari soruşturma neticesinde olayda kusuru olduğu tespit edilen bakım personelinin iş akitleri sona erdirilmiştir. Bunun yanı sıra konu savcılığa iletilerek adli süreç de başlatılmıştır" ifadelerine yer verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aile Bakanlığı’ndan "Yetiştirme Yurdunda Dayak" İddialarına Soruşturma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN