Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşler: "Bu, Paralel Yapının Seçimlere Kadar Provokasyonlara Kalkışacağının Göstergesi"

Giriş Tarihi: 28.4.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 28.4.2015 12:07
Eski Başbakan Yardımcısı ve Milletvekili Emrullah İşler, hukuksuz tahliye girişimiyle ilgili, "Bu, paralel yapının henüz pes etmediği ve özellikle 7 haziran seçimlerine kadar bir takım böyle provokasyonlara kalkışacağının bir göstergesi” dedi.
İşler, TGRT Haber Ankara Haber Müdürü Yusuf Ziya Orhan’ın konuğu olarak katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Verilen tahliye karalarının bir organizasyon olduğuna dikkat çeken İşler, "Bu, paralel yapının henüz pes etmediğinin ve özellikle 7 haziran seçimlerine kadar bir takım böyle provokasyonlara kalkışacağının bir göstergesi” ifadesini kullandı.
Asliye ceza mahkemesinin yetkisi olmadığı bir konuda karar vererek hukuku katlettiğini söyleyen İşler, şunları kaydetti:
“Şuan bunların uzantıları, uzaktan talimat alarak yargıda bir takım kararlar aldılar ve bu tutukluları üzerlerine yetkisi olmayan mahkemeler aracılığı ile bunların tahliye kararını verdirdiler. Çünkü hepsi bir organizasyon, hakim ayarlanmış nöbetçi hakim. Gece sabaha kadar hep çalışarak tahliyeler hep teker teker ve UYAP sistemine girmeden yazılan kararlar var.”
TEK BAŞARISI ÖN SEÇİM
"Hayatım başarı hikayesidir" diyen Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştiren işler, politikadaki tek başarısının İzmir’deki parti içi önseçim galibiyeti ve kaset komplosuyla oturduğu CHP genel başkanlığı koltuğu olduğunu iddia ederek, şunları söyledi:
"Kılıçdaroğlu’nun belki kendi özel hayatında bir takım başarıları olabilir ama siyasi hayatı başarısızlıklarla doludur. Baktığımızda CHP’in kendi içinde İzmir’de yaptığı ön seçimlerde başarılı olmuştur. Ama genel seçimlerde bir başarısı yoktur. Bir başka başarısı da kaset komplosuyla Atatürk’ün de koltuğu olan CHP Genel başkanlığı koltuğuna oturdu. Orada da paralel devlet yapılanmasından almış olduğu destekle oturdu. Şimdi de onlara olan diyetini ödemekle meşgul.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşler: "Bu, Paralel Yapının Seçimlere Kadar Provokasyonlara Kalkışacağının Göstergesi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN