Başkan Tiryaki İle Bahara ”Merhaba”

Giriş Tarihi: 6.5.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 14:23
Altındağ Belediyesi ve Gazi Üniversitesi’nin her yıl ortaklaşa düzenlediği Hıdırıllez Şenlikleri bu yıl da ’ya damga vurdu. 5. Hamamönü Hıdırellez Şenlikleri renkli görüntülere sahne oldu. Güzel havayı fırsat bilen binlerce vatandaş, Hıdırellez kutlamaları için Hamamönü’ne akın etti. Altındağ, Başkan Veysel Tiryaki ile birlikte “bahara merhaba” dedi.
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin ev sahipliğinde gerçekleşen kutlamalara Altındağ Kaymakamı Ali Fuat Türkel, AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca, AK Parti Şanlıurfa Eski Milletvekili Şair Mehmet Atilla Maraş, Altındağ Belediyesi Meclis Üyeleri ve Gazi Üniversitesi Türk Halkbilimi Bölümü Başkanı, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz katıldı.
Baharı müjdeleyen Hıdırellez kutlamalarına Ankaralılar büyük ilgi gösterdi. Yediden yetmişe herkes, Hıdırellez geleneklerini yerine getirdi. Gelenekleriyerine getirenler arasında Başkan Veysel Tiryaki de vardı. Başkan Tiryaki, Hıdırellez ateşinden atladı, dilek diledi ve yumurta tokuşturdu. Gazi Üniversitesi öğrencileriyle birlikte Hıdırellez duasına katılan Başkan Tiryaki, âşıklar çadırını da ziyaret etti. Başkan Tiryaki, daha sonra oyuncak evini ve masal çadırını gezmeyi de ihmal etmedi.
TİRYAKİ: “HIDIRELLEZ BARIŞ VE KARDEŞLİK GETİRSİN”
Hıdırellez kutlamalarını tam 5 yıldır Hamamönü’nde gerçekleştirdiklerini hatırlatan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki “Ankara’nın en önemli tarihi yerlerinden biri olan Hamamönü’nde sizlerle olmak büyük mutluluk” dedi. Başkan Tiryaki, büyük şehirlerde, milyonlarca insanın bir arada yaşadığı kentlerde, bu tür kutlamaların birlik ve beraberlik açısından önem taşıdığını da dile getirdi.Hıdırellez’in tüm dünyaya barış ve kardeşlik getirmesini temenni eden Başkan Tiryaki, bereket dolu bir yıl diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Tiryaki İle Bahara ”Merhaba”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN