Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minyatür Ankapark Görücüye Çıktı

Giriş Tarihi: 9.5.2015 19:38 Güncelleme Tarihi: 10.5.2015 06:29
Minyatür Ankapark Görücüye Çıktı
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Ankapark’ın minyatürü niteliğindeki tanıtım merkezinin açılışını, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek yaptı.
Minyatür Ankapark Tanıtım Merkezi’nin açılışı Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek tarafından yapıldı. Açılışta yaptığı konuşmada Gökçek, önümüzdeki sene bitirilecek olan Ankapark’ın Ankara turizmine destek sağlayacağını belirterek, “Bazılarının akılları almıyor bu kadar yatırımı niye yapıyorsunuz diye. Ankara bunu hak etmiyor mu? Biz dünyanın en büyüğünü yapmaya talibiz. Öbürlerini herkes yapıyor” diye konuştu.
“ÇATLASALAR DA PATLASALAR DA BURAYI BİTİRİP ANKARA’YA HEDİYE EDECEĞİZ”
Gökçek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Hatırlar mısınız? Seçimlerde benim rakibim olan arkadaş, CHP’nin adayı dedi ki; ‘eğer seçimleri kazanırsak buradaki oyuncakları sağa sola dağıtacağız.’ Onların zihniyeti bu, biz de diyoruz ki tam tersine en büyüğünü yapıp Ankara’nın sesini Avrupa’ya da yurt dışına da duyuracağız. En büyük parkta 60 ile 80 oyuncak var. Bizde bin 217. 30-40 tane küçük oyuncak var burada. Büyük oyuncakların tamamı parkın içerisinde. Girdiğiniz zaman mübalağa etmiyorum. 3 gün 3 gece uğraşın dolaşın oyuncaklara binmeye çalışalım deyin yetişemezsiniz. Çatlasalar da patlasalar da burayı bitirip Ankara’ya hediye edeceğiz.”
“YARINDAN İTİBAREN VATANDAŞLARIMIZI ROLLER COASTER VE DÖNME DOLABA BİNDİRECEĞİZ”
Ankaralılara geziler düzenlediklerini anlatan Gökçek, “Her gün bin 500-2 bin Ankaralı geliyor, Ankara’nın değişik yerlerini geziyor ve birde Ankapark’a gidiyor. Ankarapark’ta şu anda roller coaster ve dönme dolabımız çalışıyor. Ben ilan edeceğim günün belli saatlerinde vatandaşlarımız gelip orayı görebilecekler her gün. Yarından itibaren vatandaşlarımızı roller coaster ve dönme dolaba bindireceğiz. Hiç olmazsa oranın havasını bir parça teneffüs etsinler istiyoruz” dedi.
Ardından açılış kurdelesini kesen Gökçek, Ankapark’taki oyuncakların bir kısmının yerleştirildiği tanıtım merkezini vatandaşlarla birlikte gezdi. Başkan Gökçek, basın mensupları ile 7D sinemadaki oyun simülatörünü denedi. Çocukların sevgi ve ilgisine dayanamayan Gökçek, çocuklarla ‘koster’ adı verilen dönme dolaba bindi.
"KEDİ UZANAMADIĞI CİĞERE MUNDAR DERMİŞ"
Bir gazetecinin proje ile ilgili eleştirileri hatırlatması üzerine Başkan Gökçek, “Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş. Kendileri yapamıyorlar, beceremiyorlar… Nasıl tenkit ederiz havasındalar. Yok şu kadar paraymış, dünyada bedava mı yapılıyor bu işler, elbette parayla olacak. Ankara’ya yılda toplamda 1 milyon yabancı geliyor ama bunların çoğu iş adamı. Biz istiyoruz ki Ankara turizm açısından kalkınsın. Adamların ufku son derece düşük olduğu için kalkıp böyle bir şeyi düşünemiyorlar, hazmedemiyorlar. Neyse görünce hazmedecekler. En çok çocuklarını onlar getirecek, her zaman olduğu gibi. Ankara Bulvarı’na da durdurma kararı alanlar, bulvar yapılınca isim teklifinde bulundular. Şimdi de en çok geçen onlar. Çocuklarının baskısına dayanamayacak hepsi buraya gelecek” ifadelerini kullandı.
Akköprü Metro çıkışı yanında yer alan bin 600 metrekarelik tanıtım merkezi yoğun ilgi ile karşılandı. Aile roller coaster’ı, otorobotlar, dinozorlar, çeşit çeşit atari ve oyuncakların bulunduğu tanıtım merkezi açılışına gelen vatandaşlar eğlence dolu anlar yaşadı. Özellikle gençler ve çocuklar, merkezde bulunan dev dinozorlar, otorobotlar, atariler, 5D simülatörler, 7D sinema, çocuk oyuncakları, Nuh’un Gemisi hareketli-sesli hayvanlar, aile roller coaster’ı ve çeşit oyuncaklara büyük ilgi gösterdi. Tanıtım merkezi 3 ay boyunca ücretsiz olarak Başkentlilerin hizmetinde olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minyatür Ankapark Görücüye Çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN