Altındağ Okuyarak Büyüyor

Giriş Tarihi: 20.5.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 14:56
Altındağ’da gerçekleştirdiği başarılı kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilçenin çehresini değiştiren Altındağ Belediyesi, yalnızca fiziki yapıyı değiştirmekle kalmayıp, sosyal ve kültürel yapıyı da değiştirmek için projeler üretiyor.
Sosyal tesisleri, kültür merkezleri, spor merkezleri ile aydınlanan, gelişen ve değişen Altındağ’da şimdi de “Her mahalleye bir kütüphane “projesi hayata geçiriliyor. Proje kapsamında yapılacak ilk kütüphanenin temelleri Beşikkaya Mahallesi’nde atıldı. Özellikle ilçedeki çocukların ve gençlerin faydalanması için tasarlanan Beşikkaya Mahallesi Halk Kütüphanesi’nde her şey büyük bir özenle tasarlandı.
İlçedeki çocukların ve gençlerin okuyarak büyümesi gerektiğini söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Kitap okuyan, araştıran ve inceleyen nesiller yetiştirmek zorundayız. Günü kurtaran değil, geleceğe dönük projeler geliştiren bir belediye olarak her mahalleye bir halk kütüphanesi yapma kararı aldık. İlk kütüphaneyi de Beşikkaya Mahallesi’ne yapıyoruz” dedi.
Kütüphanenin hayırlı olmasını temenni eden Başkan Tiryaki, daha aydınlık bir gelecek için mutlaka kitap okunması gerektiğinin de altını çizdi.
Beşikkaya Mahallesi’nde yapımına başlanan kütüphanede 0-6 yaş okuma salonu, 12-18 yaş okuma salonu, engelli okuma salonu, üniversite ve üniversiteye hazırlık okuma salonlarının yanı sıra, iki genel okuma salonu da bulunuyor. Kütüphane mahalle sakinleri tarafından şimdiden büyük bir heyecanla bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altındağ Okuyarak Büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN