YTB Heyeti Brüksel’e Gidiyor

Giriş Tarihi: 22.5.2015 20:18 Güncelleme Tarihi: 23.5.2015 07:11
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül ve beraberindeki heyet, “Güvenlik Endişeleri ve İslamofobya Arasında Avrupa’daki Müslüman Topluluklar” paneline katılmak üzere Brüksel’e gidiyor.
26 Mayıs’ta gerçekleştirilecek panel öncesi ise Başkan Bülbül ve beraberindeki heyet, 24-25 Mayıs tarihlerinde Belçika’da yerleşik Türk sivil toplum kuruluşları ile Fas toplumuna ait STK’ları ziyaret edecek. Bülbül ve beraberindeki heyet Belçika temasları kapsamında 24 Mayıs’ta ilk olarak Belçika İslam Federasyonu, Belçika Diyanet Vakfı, UETD, Irkçılığa Karşı Avrupa Ağı isimli kuruluş, Fas Toplum Temsilcileri, Belçika Türk Dernekleri Birliği, Belçika Alevi Dernekleri Federasyonu ile TÜMSİAD’ı ziyaret edecek.
YTB heyeti, 25 Mayıs’ta ise Brüksel Büyükelçiliğimizi ziyaret ettikten sonra Anvers’e geçerek Başkonsolosluğu ziyaret edecek. Anvers’teki Türk Dernekler Birliği’ne geçecek olan Bülbül ve beraberindeki heyet, Bet Hesena Süryani Derneği’ne de bir ziyaret gerçekleştirecek. Aynı günün akşamında ise Belçikalı medya mensuplarıyla bir araya gelecek olan YTB heyeti, 26 Mayıs Salı günü ise Yunus Emre Türk Kültür Merkezi ve Azerbaycan-Belçika Dostluk Cemiyeti’ne geçecek.
Bülbül ve heyeti, daha sonra Salı günü saat 14.00’te Avrupa Parlamentosu’nda gerçekleştirilecek olan “Güvenlik Endişeleri ve İslamofobya Arasında Avrupa’daki Müslüman Topluluklar” konulu panele katılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YTB Heyeti Brüksel’e Gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN