Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Açılış Yapacak, Başbakan Temel Atacak

Giriş Tarihi: 25.5.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 12:28
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Hacı Bayram Veli Camii çevre düzenlemesi ve Kitapçılar Çarşısı’nın açılışını yarın 26 Mayıs-Salı saat 18.00’da Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile birlikte yapacak. Başbakan Ahmet Davutoğlu ise yine yarın saat 10.30’da, Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Akyurt’ta yapılacak olan Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nin temel atma törenine katılacak. Fuar merkezinin temelini Başbakan Davutoğlu ile Başkan Gökçek birlikte atacak.
Büyükşehir Belediyesi tarafından Hacı Bayram Camii ve çevresinde tarihi dokuya uygun büyük bir restorasyon ve yenileme çalışması yapıldı. Bu kapsamda güvercin sokak başta olmak üzere 7 sokakta gerçekleştirilen sokak sağlıklaştırma çalışmaları kapsamında 77 adet yapı restore edildi.
Ayrıca Kitapçılar Çarşısı’nı da kötü ve virane görüntüden kurtaran Büyükşehir Belediyesi, bu yapıyı da yıkarak, yeniden inşa etti. Bu kapsamda da 87 adet dükkanın bulunduğu çarşıyı modern bir görünüme kavuşturan Büyükşehir Belediyesi, Ulus’un dört bir tarafında da benzer çalışmalara imza atmaya devam ediyor.
Büyükşehir Belediyesi’nin Ulus’un tarihini yeniden ortaya çıkardığı çalışmalarının tamamlanan bölümlerinin açılışlarını ise Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın (26 Mayıs-Salı) saat 18.00’da gerçekleştirilecek. Açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Başkan Gökçek de eşlik edecek.
FUAR ALANININ TEMELİ ATILACAK
Büyükşehir Belediyesi’nin diğer bir önemli projesi olan Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nin de temeli yarın (26 Mayıs Salı) atılacak. Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Akyurt’ta yapımı gerçekleştirilecek olan Fuar Merkezi’nin temelini yarın saat 10.30’da Başbakan Davutoğlu, Başkan Gökçek ile birlikte atacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Açılış Yapacak, Başbakan Temel Atacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN