Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Açıklama

Giriş Tarihi: 8.6.2015 19:18 Güncelleme Tarihi: 8.6.2015 21:45
Milli Eğitim Bakanlığı, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş sistemi kapsamında yapılan ve 8. sınıflar 2. dönem ortak sınavların değerlendirme işlemlerinin 8 Haziran 2015 tarihinde tamamlandığını açıkladı.
Bakanlıktan yapılan açıklamada, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş sistemi kapsamında 29-30 Nisan 2015 ve 16-17 Mayıs 2015 tarihinde yapılan ve 8. sınıflar 2. dönem ortak sınavların değerlendirme işlemlerinin 8 Haziran 2015 tarihinde tamamlandığı belirtilerek şöyle denildi:
"Her sorunun eşit ağırlığa sahip olduğu ortak sınavlarda, adayların cevap kağıtları 2 adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulmuştur. Sınavlar 100 tam puan üzerinden değerlendirilmiştir. Ortak sınavlarda öğrencilerin aldığı puanlar, 8. sınıf yılsonu başarı puanı hesaplamasında da kullanılacaktır. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrencilere gönderilmeyecek, e-okul sistemine işlenmiştir. Öğrencilerimiz ve velilerimiz, sınav sonuçlarını buradan öğrenebileceklerdir. Sınavda görev alan öğretmenlerimize, yöneticilerimize ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyor, sınav sonuçlarının öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN