Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye Personeline Hizmet İçi Eğitim

Giriş Tarihi: 16.6.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 11:55
Personellerin hizmet içi eğitimine büyük önem veren Altındağ Belediyesi, eğitim seminerlerine devam ediyor.
Yıl boyunca tüm birimlerde görevli personele yönelik seminerler ve eğitim programları düzenleyen Altındağ Belediyesi’nde, ’Resmi yazışmalarda uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönetmelik’ konulu eğitim gerçekleştirildi. Altındağ Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde gerçekleştirilen eğitime, 2 grup halinde toplam 162 personel katıldı.
Türkiye Belediyeler Birliği Hukuk İşleri Müdürü Avukat Zeliha Mercimek tarafından verilen eğitimde, kamu kurum ve kuruluşlarınca yapılan yazışmalarda 2004 yılından bu yana uygulanmakta olan ’Resmi Yazışmalarda uygulanacak Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik’in yürürlükten kaldırıldığı, yeni yönetmeliğin 1 Mart 2015 tarihinde yürürlüğe girdiği belirtildi.
Yeni yönetmelikte amaç ve tanımlardan başlayarak birçok değişikliğin yapıldığını belirten Avukat Zeliha Mercimek, Altındağ Belediyesi personellerinin, yönetmelik kapsamında kurallara uygun yazışma yapabilmesi için dikkat edilmesi gerekenleri sıraladı. Eğitim programı sayesinde, yapılan değişiklikleri yetkilisinden öğrendiklerini ve yazışmalarda daha dikkatli olacaklarını belirten Altındağ Belediyesi personelleri, kendilerine bu imkanı veren Altındağ Belediyesi’ne ve Başkan Tiryaki’ye teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye Personeline Hizmet İçi Eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN