Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milli Eğitim Bakanlığı İle Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Arasında Protokol İmzalandı

Giriş Tarihi: 19.6.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 16:59
Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu arasında özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin fiziksel ve sosyal aktivitelere daha fazla katılımının sağlanması için protokol imzalandı.
Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu arasında protokol imzalandı. MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, imza töreninde protokol ile özel eğitim ihtiyacı olan öğrencileri daha fazla spor ve sosyal aktiviteye yönlendirmek istediklerini belirterek, katkıları için Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’na teşekkür etti.
Protokol ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel eğitim kurumu, özel eğitim sınıfı, kaynaştırma veya bütünleştirme uygulamaları yoluyla genel eğitim kurumlarında okuyan, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin daha fazla fiziksel ve sosyal aktivitelere katılımı sağlanacak. Böylece öğrencilerin sporla fizik kondisyonlarının geliştirilmesi, sosyal uyum davranışları geliştirilmesi, toplumla ilişkilerinin güçlendirilerek ulusal ve uluslararası oyun kurallarına uygun olarak yarışmalara katılması amaçlanıyor.
Protokol MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın tarafından imzalandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli Eğitim Bakanlığı İle Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Arasında Protokol İmzalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN