Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk Ocakları’ndan Türkmenler İçin Yardım Çağrısı

Giriş Tarihi: 20.6.2015 22:58 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:44
Türk Ocakları’ndan Türkmenler İçin Yardım Çağrısı
Türk Ocakları Genel Merkezi ve Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı işbirliğiyle geçtiğimiz yıl Ramazan ayında başlatılan ve bir yıl boyunca devam eden "Bugün ve Her Zaman Elini Türkmeneli’ne Uzat" yardım kampanyası, bu Ramazan’da da devam ediyor.
Türk Ocakları Genel Merkezi, Irak ve Suriye’deki kaostan dolayı zor durumda olan Türkmenlere yardım çağrısında bulundu. Türk Ocakları tarafından yapılan açıklamada, “Kampanyamız süresince ulaştırılan yardımlar gerek internet sitemiz, gerek sosyal medya, gerek ise basın yoluyla milletimizle paylaşılmıştır. Bu bağlamda on binlerce liralık yardım gerek giyecek, gerekse gıda olarak Irak, Suriye ve Türkiye’deki Türkmen kamplarında ve Türkmen yerleşimlerinde dağıtılmıştır. Kurban Bayramı’nda yapılan kampanya ile 511 kurban yine buralarda ve Afganistan’da kesilerek soydaşlarımıza dağıtılmıştır. Yine aynı şekilde ’da göçmen olarak yaşayan Türkmen kardeşlerimize mutad olarak yardımlar ulaştırılmaktadır” denildi.
“İHTİYAÇ ARTARAK DEVAM EDİYOR”
Türkmenler’in ihtiyaçlarının her geçen gün artmakta olduğu vurgulanan açıklamada, “Bu Ramazan’da Türkmen kardeşlerimizin iftar sevincine ortak olmak, onların yaralarına merhem olmak için Türk Ocakları’nın başlatmış olduğu kampanyaya destek olarak soydaşlarımıza yardım edebilirsiniz. Ayrıca gönderilen yardımlar ihtiyaç olduğu durumlarda Irak ve Suriye’deki Türkmen soydaşlarımıza da Irak Türkmen Cephesi aracılığıyla ulaştırılmaktadır. Kampanyamıza aşağıdaki hesap numaralarına nakdi yardımda bulunarak ya da Türk Ocakları Genel Merkezi’ne gıda yardımı ulaştırarak destek olabilirsiniz. Kampanyamızda giyecek yardımı toplanmamaktadır” ifadelerine yer verildi.
“FİTRELER TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZE GİTSİN”
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıkladığı fitre miktarının da belirtildiği açıklama şöyle devam etti:
“Ramazan sonuna kadar verilmesi vacip olan fitrelerinizi de Türk Ocakları aracılığıyla Türkmen kardeşlerimize ulaştırabilirsiniz. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıkladığı 2015 yılı en az fitre miktarı 11.50 TL’dir. Türk Ocakları Türk milletinin her bir evladını soydaşlarına sahip çıkmaya davet ediyor.”
Açıklamada, yardımlar için gerekli olan hesap numaralarına Türk Ocakları internet adresinden veya Türk Ocakları Genel Merkezi’ni telefonla arayarak ulaşılabileceği kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Ocakları’ndan Türkmenler İçin Yardım Çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN