Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konağı’nda İftar Keyfi

Giriş Tarihi: 23.6.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 13:36
Ankara Konağı’nda İftar Keyfi
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ostim Sanayici ve İşadamları Derneği (OSİAD) ve OSİAD’a bağlı kurum ve kuruluşların birlikte düzenlediği geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeğine katıldı.
’nın sanayici ve işadamları, Yenimahalle Belediyesi tarafından yapılarak hizmete açılan Ankara Konağı’nda iftar daveti verdi. Ostim Sanayici ve İşadamları Derneği (OSİAD) ve OSİAD’a bağlı kurum ve kuruluşların birlikte düzenlediği geleneksel iftar yemeği Başkentin sanayici ve işadamlarını bir araya getirdi.
OSİAD Başkanı Ahmet Kurt’un ev sahipliğinde düzenlenen iftara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyhan Erdoğdu, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, Ostim OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, Ankara Kulübü Başkanı Metin Özaslan, Yenimahalle Müftüsü Rüstem Can ile Ankaralı sanayici ve işadamları katıldı.
Yenimahalle Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Ankara Kulübü’ne devredilen Ankara Konağı’nda iftarda bir araya gelen sanayici ve işadamları Ankara manzarası eşliğinde iftarlarını açtılar. “Ramazan bizim inancımızın en önemli aylarından biri diye konuşmasına başlayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Ramazan kinin, nefretin bir tarafa itildiği, kardeşliğin ve sevginin egemen olduğu bir aydır. Bu ayda yaptığımız dualar, hayırlar Allah katında en yüksek değere sahiptir. Ancak ne yazık ki bizler Ramazanı yaşarken bizim dışımızdaki Müslüman ülkelerde çok acı günler yaşanıyor” dedi.
Afganistan’ın başkenti Kabil’de parlamento binasına yapılan saldırıyı hatırlatan Yaşar “ Suriye’de, Irak’ta, Libya’da, Mısır’da yaşanan olaylar ve bugün Afganistan’da yaşananlar yüreklerimiz yakıyor. Müslümanlar birbirini kırıyor. Ölen de Allahu Ekber diyor, öldüren de Allahu Ekber diyor. Bir Müslüman olarak bunu da anlamakta güçlük çekiyoruz. Türkiye onun için örnek bir ülke. Türkiye bugün kendi içinde eksikliklerine rağmen demokrasiyi yaşatabiliyorsa bu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyete ve onun değerlerine sahip çıktığımız içindir” diye konuştu.
“BU SOFRALAR HER ZAMAN KURULMALI İNSANLAR ŞEN OLMALI”
OSİAD Başkanı Ahmet Kurt ise Ramazan ayının sevgi, muhabbet, paylaşma ve bereketin adı olduğunu hatırlatarak kardeşlik sofralarının daim olmasını diledi. Yaratandan ötürü yaratılanı sevmeyi öğütleyen bir inancın mensubu olarak hem ülkemizde hem de tüm dünyada barışın hakim olmasını istiyoruz diyen Kurt, bu mübarek ayda bile İslam coğrafyasında yaşanan kan ve kavgaların da son bulmasını istedi. Kurt “Bu sofralar Edirne’den Kars’a, Samsun’dan Hatay’a, Hakkari’den İzmir’e kadar her zaman ve her yerde kurulmalı, insanlar şen olmalı diyoruz” dedi.
Ney dinletisiyle devam eden iftar programı Yenimahalle Müftüsü Rüstem Can’ın ettirdiği dualarla son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara Konağı’nda İftar Keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN