Halkevleri’nden TBMM Önünde Eylem

Giriş Tarihi: 23.6.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 14:24
Halkevleri’nden TBMM Önünde Eylem
Halkevleri, 7 Haziran seçimleri öncesinde partilerin vatandaşlara verdikleri vaatleri hatırlatmak için TBMM önünde eylem yaptı.
Halkevleri, saat 15.00’te yapılacak olan milletvekili yemin töreninden önce TBMM önünde eylem yaptı. Meclis Dikmen kapısında toplanan eylemciler, ellerinde partilerin vaatlerinin ve 7 maddeden oluşan isteklerinin yazılı olduğu dövizleri taşıdı. Partilerin 7 Haziran seçimi öncesi vatandaşlara verdikleri vaatleri yerine getirmeleri amacını taşıyan basın açıklaması sırasında çevik kuvvet ekipleri önlem aldı. Eylemciler milletvekillerine genel seçimler öncesi verdikleri vaatleri hatırlatarak isteklerini şöyle sıraladı:
“İktidarın işlediği suçlar yargılanmaya başlansın. İç güvenlik yasası iptal edilsin. Taşeron çalıştırma ve iş cinayetleri durdurulsun. Kadına yönelik şiddeti önleyici yasalar çıkartılsın. Kentlerin ve doğanın yağması durdurulsun. İçeride ve dışarıda savaş politikaları durdurulsun. Eğitimdeki dinselleştirme durdurulsun.”
Eylemciler, taleplerini sıraladıktan sonra bunların arkasında duracaklarına dair söz verdi. Grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halkevleri’nden TBMM Önünde Eylem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN