Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir’den Yabani Ot Temizliği

Giriş Tarihi: 26.6.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 17:12
Büyükşehir’den Yabani Ot Temizliği
Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Haziran ayında çok yağmur yağması nedeniyle artış gösteren yabani otların temizliği ile çim biçme çalışmalarını şehrin dört bir yanında sürdürüyor.
Park, bahçe ve çocuk oyun alanlarının yanı sıra bulvar ve caddelerdeki refüj ve yan bantlarda çalışmaları gerçekleştirilen yabani ot temizliğiyle çiçeklerin ve ağaçların daha kolay büyümesi sağlanırken, daha estetik bir görünüme de kavuşturuluyor. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından uzman teknik personel denetiminde gerçekleştirilen çalışmalarda gerek halkın sağlığı, gerekse çevre düzenlemesi ön planla tutuluyor.
Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ömer Bircan, şehrin aynasının yollar olduğunu ve çevre temizliğinin şehrin düzenini vatandaşa yansıttığını belirterek şunları söyledi:
“Başkent bulvar ve sokaklarını her mevsim yeşil ağaçlar ve rengarenk çiçeklerle beziyoruz. Yollar ve çevresi ne kadar düzenli olursa şehir de o kadar düzenlidir. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı olarak her mevsim diktiğimiz çiçek ve ağaçlara yenilerini eklerken, dikim alanlarımızın kontrolünü de sürekli yapıyoruz. Diktiğimiz çiçeklerin ve ağaçların çevresinde yetişen yabani otların da temizliğini yaparak daha elverişli ortamlarda büyümesini sağlıyoruz.”
"ÇOCUK OYUN ALANLARI DAHA SIK TEMİZLENİYOR"
Çocuk oyun alanlarının çocukların sağlığını korumak amacıyla daha sık temizlendiğini belirten Bircan, “Çocuk oyun alanları, park, bahçe ve mesire alanlarında çim biçme ve yabani ot temizliklerini daha sık aralıklarla yapıyoruz. Halk sağlığını korumak için gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Bakımsız alanlarda vatandaşa zarar verebilecek haşereler daha kolay ürer. Temizlik çalışmalarımızla minimuma indirmiş oluyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir’den Yabani Ot Temizliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN