İdare Mahkemesi’nden Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde Görevli Öğretmenlere Sevindirici Haber

Giriş Tarihi: 27.6.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 29.6.2015 09:02
11. İdare Mahkemesi, aldığı kararla Ankara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde görevli öğretmenin fiilen görevde olduğuna hükmederek, öğretim yılına hazırlık ödeneğinden yararlandırılmasına karar verdi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde görevli öğretmenin öğretime hazırlık ödeneğinden yaralanmak üzere yaptığı başvurunun reddi üzerine Sağlık-Sen tarafından dava açılmıştı. Ankara 11. İdare Mahkemesi verdiği kararda İl Müdürlüğü’nde görevli öğretmenin fiilen görevde olduğuna hükmederek, öğretim yılına hazırlık ödeneğinden yararlandırılmasına karar verdi. Bu karara göre, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde görev yapan öğretmenler de öğretime hazırlık ödeneğinden yararlanabilecek.
Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nün, fiili öğretmenlik yapmayanların öğretime hazırlık ödeneğinden yararlanamayacağı açıklaması üzerine hazırlanan dava dilekçesinde ilköğretim ve okul müdürleri ile yardımcıları, cezaevi okullarında çalışan öğretmenler, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda Kuran kursu öğreticileri, MEB merkez teşkilatlarında görevli öğretmenler, Adalet Bakanlığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde görevli öğretmenlerin fiili olarak derslere girmemesine rağmen bu ödenekten yararlandığı vurgulandı. Öğretime hazırlık ödeneğinden İl Müdürlüğü’nde görevli öğretmenin yararlandırılmamasının hakkaniyete aykırı ve keyfi bir uygulama olduğu belirtilen dilekçede ödenekten yararlandırılması gerektiği ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İdare Mahkemesi’nden Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde Görevli Öğretmenlere Sevindirici Haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN