Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mamak Yüzme Havuzunda Profesyonel Dalış Eğitimi

Giriş Tarihi: 1.7.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 14:39
Mamak Yüzme Havuzunda Profesyonel Dalış Eğitimi
Genç, yaşlı, çocuk demeden 7’den 70’e her kesime hizmet veren Mamak Yüzme Havuzu’nda, su sporlarına olan merak her geçen gün artmaya devam ediyor.
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu eğitmenleri ile birlikte yüzme havuzuna gelen grupları su altı dünyasına davet eden Mamak Belediyesi, havuzda yaz günlerinin en ferahlatıcı aktivitelerinden biri olan dalış eğitimlerine başladı.
Deniz tutkusunun en önemli aktivitelerinden olan dalgıçlık, yine Mamak Belediyesi tarafından düzenlenen deneme dalışıyla Mamaklılara yeni bir fırsat olarak sunuluyor. Havuzda vatandaşları dalış eğitimleri konusunda bilgilendirmek amacıyla Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu eğitmenleri tarafından stant kuruldu. Dalış nedir, nasıl yapılır, eğitimleri nasıl yapılır gibi konularda 2 hafta boyunca bilgilendirilecek vatandaşlar, isterlerse federasyona bağlı deneyimli eğitmenler ile deneme dalışları yaparak su altı dünyasına merhaba diyor. Eğitimlere katılmak isteyen vatandaşlar arasından oluşturulacak gruplara, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu eğitmenleri tarafından önce Mamak Yüzme Havuzu’nda teorik bilgiler verilecek. Ardından eğitimlerini tamamlayan deniz tutkunları, ülkemizin kıyı şeritlerinde bulunan illerinden birinde tüplü dalış gerçekleştirecekler. Teorik saatlerin 12-15 saat, deniz çalışmalarının da 5 dalışta gerçekleşeceği dalış eğitimlerine katılmak isteyen vatandaşların 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. Eğitimlerin tamamlanmasının ardından dalıcılar, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu ve Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu tarafından onaylı tüm dünyada geçerli dalış kimliği almaya hak kazanacak.
SERTİFİKALI DALICI OLABİLECEKLER
Dalış eğitmeni Kaan Altın, dalış sporuna devam etmek isteyenler ise dalış kurslarına katılarak Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun vermiş olduğu TSSD/CMAS 1 yıldız belge ile sertifikalı dalıcı olabileceklerini belirtti. 7’den 70’e herkesin bu sporu yapabileceğinin altını çizen Altın, “Katılım şartları olarak 15 yaşından gün almak, 18 yaşından küçükler için veli izin belgesi, dalışa engel bir rahatsızlığın olmaması ve yüzme bilmek gerekiyor” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak Yüzme Havuzunda Profesyonel Dalış Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN