Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ramazan’da Vatandaşın Tercihi Hamamönü

Giriş Tarihi: 1.7.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 14:39
Ramazan akşamlarının parlayan yıldızı Hamamönü, her akşam binlerce lıyı ağırlamanın gururunu yaşıyor.
Hamamönü’nü tercih eden vatandaşlar, burada hem günün yorgunluğunu atıyor hem de Ramazan’ın ruhuna uygun etkinliklerle vakit geçiriyor. Altındağ Belediyesi tarafından kurulan Hamamönü stantlarına yabancı turistler de ilgi gösteriyor.
15 yıldır bölgede yaşadığını ifade eden Halit Yalçın, “Bundan kısa bir süre önce Hamamönü’nde hiç kimse bu kadar rahat hareket edemezdi. Saat 20.00’dan 21.00’dan sonra buralarda yürümek bile tehlikeliydi. Bölgedeki değişim ve dönüşüm Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ile başladı. Hamamönü, her geçen gün daha modern bir hale geldi. Alınan güvenlik önlemleri olsun, bölgenin madde bağımlılarından temizlenmesi olsun, çevre düzenlemesi olsun Hamamönü’nü hep ileri taşıdı. Gelinen nokta ortada” dedi.
“AVM YERİNE HAMAMÖNÜ’NÜ TERCİH EDİYORUZ”
Hamamönü’nü ziyaret eden vatandaşlardan Melike Akdoğan ise bölgenin tarihi dokusundan oldukça etkilendiğini dile getirdi. Akdoğan, Hamamönü’nün restore edilmesini bir belediyecilik başarısı olarak değerlendirdi. Ankara’nın devasa alışveriş merkezleriyle kaplı olduğuna dikkat çeken Akdoğan, Ramazan akşamlarında AVM yerine Hamamönü’ne gelmeyi tercih ettiklerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ramazan’da Vatandaşın Tercihi Hamamönü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN