TİKA Kamerun’da Çocuk Haftası Kutlamalarına Destek Verdi

Giriş Tarihi: 1.7.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 15:31
TİKA Kamerun’da Çocuk Haftası Kutlamalarına Destek Verdi
Afrika’da kutlanılan “Çocuk Haftası” etkinlikleri Kamerun’da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) destekleriyle gerçekleştirildi.
TİKA, Kamerun’da birçok alanda gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Kamerun’da önemli projelere imza atan TİKA tarafından “Çocuk Haftası” etkinliklerine destekte bulunuldu.
Her yıl Afrika’da Çocuk Haftası olarak gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında Kamerun’da bu yıl yapılan kutlamalar TİKA’nın desteğiyle gerçekleştirildi. Kamerun Sosyal İşler Bakanlığı ve CHANTAL BIA Vakfıyla birlikte yürütülen faaliyetlerde Kamerun’un 10 farklı eyaletinden gelen 180 çocuk hafta boyunca Kamerun’un Başkenti Yaounde’de farklı etkinliklere katıldı.
Faaliyetlerin yapıldığı yerlerden biri olan Yaounde 1 Üniversitesi’nde açılan TİKA standı büyük ilgi gördü. Yetkililer söz konusu etkinliklere verilen destek dolayı TİKA’ya teşekkürlerini ilettiler. Önümüzdeki günlerde Kamerun’da çocuklara yönelik TİKA tarafından yeni projelerin yapılması planlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TİKA Kamerun’da Çocuk Haftası Kutlamalarına Destek Verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN