Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ITC Başkanı Salihi’den TİKA’ya Ziyaret

Giriş Tarihi: 2.7.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşad Salihi, TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam’ı ziyaret etti.
Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’nın (TİKA) ’daki merkezinde gerçekleşen görüşmeye Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşad Salihi ile birlikte ITC Türkiye Temsilcisi Dr. Hicran Kazancı da katıldı.
Ziyaret sırasında TİKA’nın Irak’taki Türkmenlere yönelik faaliyetlerinin önemine işaret eden Erşad Salihi, “TİKA sırtımızı dayadığımız duvarımızdır. TİKA’nın Kerkük’e, Türkmenlere uzattığı el çok önemlidir. Her türlü desteklerinden ötürü TİKA’ya, Türkiye’ye teşekkür ediyoruz” dedi.
ITC Başkanı Salihi, TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam’ın Kerkük’e yapacakları ziyaretten büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.
TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam, 4 Temmuz 2015 tarihinde Erbil ve Kerkük’ü ziyaret edecek. Erbil ve Kerkük’teki resmi temasların ardından Kerkük Yahyava Kampı’ndaki Türkmenleri ziyaret edecek olan Çam’a ziyaret sırasında ITC Türkiye Temsilcisi Dr. Hicran Kazancı da eşlik edecek. Dr. Serdar Çam Yahyava Kampı’nda ihtiyaç duyulan malzemelerin dağıtımına ve Türkmen göçmenler ile iftar programına katılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ITC Başkanı Salihi’den TİKA’ya Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN