Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atasoy’dan Filistin Büyükelçisi Mustafa’ya Ziyaret

Giriş Tarihi: 3.7.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 17:51
Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, Filistin’in Büyükelçiliği’ne atanan Büyükelçi Dr. Fead Mustafa’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, Filistin’in Ankara Büyükelçisi Dr. Ferad Mustafa’yı ziyaret etti. Mustafa’nın Ankara Büyükelçiliği’ne atanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Atasoy, “Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu olarak Filistin Devleti’nin bağımsızlığına çok önem veriyoruz. Ortadoğu coğrafyasında yaşanan gerginliklerin, olumsuzlukların, savaşların sebebi İsrail Devleti’nin Filistin Devleti’nin topraklarını işgal etmesidir. İsrail’in Filistin halkına uygulamış olduğu haksız ambargolardır. Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu olarak biz İsrail Devleti ve Filistin Devleti arasında her iki toplumun ve halkın milli menfaatleri göz önünde bulundurularak, Birleşmiş Milletler kontrolünde kalıcı bir barış antlaşmasının yapılması en büyük arzumuzdur. Doğu Kudüs olan tam bağımsız Filistin Devleti kuruluncaya kadar Arap Devletler Ligi işbirliğiyle yapmış olduğumuz uluslararası organizasyonları yapmaya büyük bir kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.
Büyükelçi Mustafa ise, “Öncelikle nazik ziyaretiniz ve hayırlı olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Büyükelçi Dr. Ferad Mustafa Filistin Devleti ve Filistin halkı adına Filistin Devleti’nin bağımsızlık mücadelesine vermiş olduğunuz büyük destekler için teşekkür ederim. Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu ve Arap Devletler Ligi işbirliğiyle Türkiye sivil toplum kuruluşlarının ve uluslararası toplumun katılımıyla yapmış olduğunuz uluslararası çalışmalardan dolayı size şükranlarımı sunuyorum. Filistin Devleti ve Filistin halkı sizleri hiç unutmayacaktır” dedi.
Görüşme yaklaşık bir saat sürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atasoy’dan Filistin Büyükelçisi Mustafa’ya Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN