Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Gökçek, Yetim Çocuklarla İftarda Buluştu

Giriş Tarihi: 3.7.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 14:24
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başkent’teki 500 yetim çocukla iftarda bir araya geldi.
Altınpark’ta Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğine eşi Nevin Gökçek ile birlikte katılan Başkan Gökçek, yetim çocuklarla sohbet edip, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Ankara Milletvekilleri ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı ve bürokratların da yer aldığı iftarda konuşan Başkan Gökçek, “Sizler bize emanetsiniz. Sizin anne-baba eksikliği hissetmemeniz için Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız, hayatınızın her döneminde de yanınızda olacağız” dedi.
“Dünya Yetimler Günü” olan Ramazan ayının 15. gününde düzenlenen iftara, Büyükşehir Belediyesi’nin koruma evleri ile Ankara’daki çocuk yuvaları ve sevgi evlerinde, çeşitli sivil toplum örgütü kuruluşları ile vakıfların himayelerindeki yetim çocuklar bakıcılarıyla birlikte katıldı. Yaz mevsiminin en güzel günlerinden birinin yaşandığı Ankara’da yeşiller içerisindeki Altınpark’ta düzenlenen iftarda çocuklarla sohbet eden ve fotoğraf çektiren Başkan Gökçek, anne-baba şefkat ve merhametinden mahrum kalan yetim çocukların her zaman yanlarında olacaklarını söyledi. Her yıl dünyada sağlık sorunları, savaş, açlık, doğal afetler, yoksulluk ve kazalar gibi sebeplerle binlerce çocuğun yetim kaldığını ifade eden Başkan Gökçek, işte bu noktada büyüklere çok büyük görevler düştüğünü kaydederek, “Bir yetimin başını okşayıp, yüzünü güldürmek, onu sahiplenmek hem dinen hem de vicdanen çok önemli. Bu yüzden, herkes elinden geleni yapmalı” diye konuştu.
Sözlerini yetim çocuklara seslenerek sürdüren Başkan Gökçek, “Geleceğimizin teminatı olan sizlerle burada bir arada olmaktan çok mutluyum. Sizleri çok seviyoruz. Sizler bize emanetsiniz. Sizin anne-baba eksikliği hissetmemeniz için Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanınızda oluyoruz, hayatınızın her döneminde de yanınızda olacağız. Bundan hiçbir şüpheniz olmasın” dedi.
Başkan Gökçek ile birlikte çocuklarla yakından ilgilenen Nevin Gökçek de yetim çocukları sık sık yurtlarda ziyaret ederek sohbet ettiğini ve iftara katılan çocukların birçoğunu yakından tanıdığını ifade ederek, “Ben bir öğretmenim. Bir anneyim, babaanneyim. Bu nedenlerle de hep çocuklarla iç içe oldum. Ama sizlerin yeri bende bir ayrıdır. Sizin anne-baba şefkatine, merhametine, sevgisine ihtiyacınız var. Bu yüzden size bu duyguları hissettirmek için elimden ne geliyorsa yapıyorum, yapmaya da hazırım” diye konuştu.
Konuşmaların ardından düzenlenen eğlence programındaki gösterilere katılan çocuklar, doyasıya eğlendiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Gökçek, Yetim Çocuklarla İftarda Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN