Türkiye'nin en iyi haber sitesi

(Düzeltme) Atasoy’dan, Filistin Büyükelçisine Ziyaret

Giriş Tarihi: 3.7.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 17:51
Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, Filistin Devleti Büyükelçiliği’ne atanan Büyükelçi Dr. Fead ziyarette bulundu.
Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy Filistin Devleti Ankara Büyükelçisi Dr. Ferad Mustafa’yı ziyaret etti. Atasoy, Ferad Mustafa’nın Ankara Büyükelçiliğine atanmasından dolayı duymuş olduğu memnuniyeti dile getirdi.
Atasoy, “ Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu olarak Filistin Devletinin bağımsızlığına çok önem veriyoruz. Ortadoğu coğrafyasında yaşanan gerginliklerin, olumsuzlukların, savaşların sebebi İsrail devletinin Filistin Devletinin topraklarını işgal etmesidir. İsrail’in Filistin halkına uygulamış olduğu haksız ambargolardır. Türkiye Sanayici İş kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu olarak biz İsrail Devleti ve Filistin Devleti arasında her iki toplumun ve halkın milli menfaatleri göz önünde bulundurularak Birleşmiş Milletler kontrolünde kalıcı bir barış antlaşmasının yapılması en büyük arzumuzdur. Doğu Kudüs olan tam bağımsız Filistin Devleti kuruluncaya kadar Arap Devletler Ligi işbirliğiyle yapmış olduğumuz uluslararası organizasyonları yapmaya büyük bir kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.
Filistin Devleti Ankara Büyükelçisi Dr. Fead Mustafa Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy’u kabulünde yapmış olduğu konuşmasında “Öncelikle nazik ziyaretiniz ve hayırlı olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Büyükelçi Dr. Ferad Mustafa Filistin Devleti ve Filistin halkı adına Filistin Devletinin bağımsızlık mücadelesine vermiş olduğunuz büyük destekler için teşekkür ederim. Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu ve Arap Devletler Ligi işbirliğiyle Türkiye Sivil Toplum kuruluşlarının ve uluslararası toplumun katılımıyla yapmış olduğunuz uluslararası çalışmalardan dolayı size şükranlarımı sunuyorum. Filistin Devleti ve Filistin halkı sizleri hiç unutmayacaktır” dedi görüşme yaklaşık bir saat sürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Düzeltme) Atasoy’dan, Filistin Büyükelçisine Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN