Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Medıcana , İkinci Görüşe Dayalı Kişiye Özel Tedavi İçin Tümör Konseyi Oluşturdu

Giriş Tarihi: 4.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Medicana International Hastanesi, hastalarının doğru tanı ve etkili tedaviye ulaşması için bir "Tümör Konseyi” oluşturdu.
Medicana International Ankara Hastanesi yönetimi ve hekimleri, Wyndham Otel’de gerçekleştirilen Tümör Konseyi’nin ardından basın mensuplarıyla bir iftar yemeğinde bir araya geldi.
Medicana International Ankara Hastanesi Genel Müdürü Dr. Remzi Karşı, üniversite hastanesi kapasitesi, geniş hizmet yelpazesi ve ileri tıp uygulamalarıyla Ankara ile çevre illerin yanı sıra her kıtadan yabancı hastaya 2008 yılından bu yana tek çatı altında hizmet verdiklerini söyledi. Hastanenin uzman hekim kadrosu ve deneyimli sağlık ekibiyle gerçekleştirdiği ileri tıp uygulamaları vizyonunun önemini vurgulayan Karşı, şunları kaydetti:
"Yüksek başarı oranlarıyla sonuçlanan organ ve kemik iliği nakilleri ile hastalarımızın yeni bir hayata ’merhaba’ diyebilmeleri için çabalıyoruz. Geçen yıl 200’e yakın kemik iliği nakli sayısıyla Türkiye ikincisi konumundayız. Bu yıl sonunda Türkiye birinciliğine ulaşmayı hedefliyoruz. Yine 2014’te 100’ün üzerinde böbrek ve onlarca karaciğer nakli gerçekleştirdik.
INTRAOPERATİF RADYOTERAPİ TEKNOLOJİSİ İLE RADYASON TEDAVİSİNE SON VERİLİYOR
Karşı, konuşmasına şöyle devam etti:
“Meme koruyucu cerrahi Intraoperatif radyoterapi teknolojisi ile hastalarımız, ameliyat sonrası uygulanan radyasyon tedavisinden kurtuluyor. Ülkemizin geleceği kadınlarımızı ilgilendiren her konuda çok daha hassasız. Kadın Sağlığı Merkezimiz ile onların yanında olmaya devam edeceğiz."
Sağlık sektörüne yaklaşık 25 yıl hizmet etmiş bir hekim yönetici olarak Medicana Ankara’da hizmet bayrağını geçtiğimiz günlerde devraldığını bildiren Karşı; "Hedefimiz; etik değerlere, halk sağlığına ve hekim emeğine önem veren bir anlayış ile yüksek çalışan motivasyonu üzerine kurulu sağlık hizmeti sunumuyla yüksek hasta memnuniyeti sağlamak…Bu vizyonun ilk adımı olan, kanser tanı ve tedavisinde ilgili tüm hekimlerin katılımına açık olarak bilgi alışverişine imkan tanıyacak ’Tümör Konseyi’ ile modern hasta bakım yöntemlerinden birini hayata geçiriyoruz" diye konuştu.
AMAÇ: KANSERDE İKİNCİ GÖRÜŞE DAYALI KİŞİYE ÖZEL TERZİ İŞİ TEDAVİ
Medicana International Ankara Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı ve Tümör Konseyi Başkanı Prof. Dr. Kaan Oysul’da Türkiye’de ölüme neden olan hastalıklar arasında ikinci sırada yer alan kanserin, erken evrede tedavisinin mümkün olduğunu ancak hiçbir kanser vakasının basit ve sıradan olmadığını vurguladı. Bu nedenle kanserin tanı ve tedavisinin multidisipliner yaklaşımla yapılması gerektiğine işaret eden Oysul, şunları kaydetti:
"Hastalığın tedavisi için farklı disiplinlerden birçok doktorun ikinci görüşü ve bilimsel fikirleri çok faydalıdır. Medicana Ankara Tümör Konseyi, doğru tanıya ve etkili tedaviye ulaşmaları için bir araç olarak hastaların hizmetine sunulmuştur. Bir hastanın durumunun Tümör Konseyi’nde tartışılması hastalara güvenlik, doktorlara da hastalarına alabilecekleri en iyi tedaviyi uygulama olanağı sunmaktadır. Dolayısıyla hastalara bireysel durumlarına uygun olarak terzi işi tedaviler uygulanabilmektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Medıcana Ankara, İkinci Görüşe Dayalı Kişiye Özel Tedavi İçin Tümör Konseyi Oluşturdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN