Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir Belediyesi, başkent’e Işıklı Dekoratif Havuzlar Yerleştirdi

Giriş Tarihi: 7.7.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Büyükşehir Belediyesi, Ankara’nın çeşitli noktalarına ışıklandırılmış dekoratif havuzlar yerleştirdi.
Başkent’i güzelleştirmek ve estetik değerler kazandırmak için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, sıcak yaz günlerini dekoratif havuzlarla serinletti. Büyükşehir Belediyesi’nin kavşaklarda yaptığı dekoratif havuzlar, aydınlatılmış haliyle de kente ayrı bir görsel zenginlik kazandırdı.
Plevne Caddesi-Bentderesi Caddesi kesişimi, Alparslan Türkeş Caddesi Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) kesişimi, Beşevler Kavşağı, Samsun Yolu Kavşağı-Siteler ve Etlik Kasalar Kavşağı’na yerleştirilen dekoratif havuzların ebatları 5-6,5 metre arasında değişirken, daha küçük ebatta çok sayıda dekoratif havuz da kentin değişik yerlerine ve ilçelere yerleştirildi.
SU GÜCÜYLE DÖNEN KÜRE
Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı, dekoratif havuzlarda klasik tasarımların dışına çıkarak her yaştan insanın ilgisini çekecek su gücüyle dönen havuzları da Ankara’ya kazandırdı.
Güvenpark ve Gençlik Parkı girişine yerleştirilen 2 metre yüksekliğinde ve 2,2 ton ağırlığındaki granit bir kürenin su gücüyle dönmesiyle işlev kazanan “küre” havuzlar da Ankaralıların büyük ilgisini çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir Belediyesi, başkent’e Işıklı Dekoratif Havuzlar Yerleştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN