Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sankon, Avrupa Devletleri Bölge Başkanlığı Ofisini Almanya’da Açtı

Giriş Tarihi: 7.7.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu (SANKON) Genel Merkez Sözcüsü Dr. Nilgün Çetinkaya, Almanya’nın Köln şehrinde Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Avrupa Devletleri Bölge Başkanlığının açıldığını duyurdu.
Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Merkez Sözcüsü Dr. Nilgün Çetinkaya yapmış olduğu basın toplantısıyla Konfederasyonun Avrupa teşkilatlanmasında merkez olarak Almanya’yı seçtiklerini ve bütün Avrupa Devletlerinin yapılanmasının Almanya üzerinden yapılacağını açıkladı. Çetinkaya, Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Avrupa Bölge Başkanlığına Almanya ve Avrupa’nın tanınmış Türk İş Adamlarından Alman Türk Ticaret Odası Başkanı ve Almanya’nın ve Avrupa’nın en büyük ekonomik Türk sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Avrupa Türk İş Adamları Derneği ATİAD’ın Kurucu Genel Başkanı, Almanya Tema Vakfı Genel Başkanı DİTİB Başkanı Hayati Önel’in atandığını duyurdu.
Nilgün Çetinkaya, "Hayati Önel beyefendi Almanya ve Avrupa’da bir çok Türk sivil toplum kuruluşlarının kurucu başkanlığını yapmış Almanya ve Avrupa’da Türk soydaşlarımızın vatandaşlarımızın sorunlarıyla
yakından ilgilenmiş ve bu çalışmalarından dolayı 2009 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına Üstün Hizmet Onur Madalyası takdim edilmiştir. Yönetim kurulu olarak sayın Hayati Önel beyefendiye güvenimiz tamdır yeni görevinde başarılar diliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sankon, Avrupa Devletleri Bölge Başkanlığı Ofisini Almanya’da Açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN