Türkiye'nin en iyi haber sitesi

25 Bin Genç Farklı Kültürlerle Tanışacak

Giriş Tarihi: 8.7.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 10:26
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği “Şehirler ve Kültürler” projesi kapsamında 25 bin genç, 30 ev sahibi şehirde akranlarıyla tanışıp kültürel alışverişte bulunacak.
Düzenlediği eğitim-kültür programları ile gençlerin ülkemizin tarihi ve kültürel değerlerini tanımalarını, buralarda yaşayan akranları ile tanışmalarını, gönüllülük bilinci kazanmalarını amaçlayan Şehirler ve Kültürler projesi, 22 Temmuz’da başlıyor. Projeye 81 ilden 25 bin başarılı ve dezavantajlı gencin katılması planlanıyor. 4 gece 5 gün sürecek olan projeye 14-29 yaş aralığındaki gençler dahil edilecek. Projedeki temalar, 30 il için bölgelerin öne çıkan özelliğine göre belirlendi. Programda tarihi ve kültürel alanda hareketlilik faaliyetlerinin yanı sıra belirlenen temaya uygun eğitim verilecek. Ayrıca, bir oturumda madde bağımlılığı, bir oturumda da gönüllülük (uygulamalı) teması işlenecek. Bu eğitimler için Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ev sahibi il müdürlüklerince belirlenen eğitmenler görev alacaklar. 10 dönem halinde uygulanacak projenin ilk dönemi 22 Temmuz 2015 tarihinde başlayıp, 10 Eylül 2015 tarihinde sona erecek.
Gençler proje kapsamında engelli okullarının ziyareti, köy okulu ziyareti, huzurevi ziyareti, ağaç dikme etkinliği, çevre temizliği ve düzenlenmesi, Sevgi Evleri’nin ziyaret edilmesi, belediyelerin sosyal yardım birimlerinde görev alınması, Bakanlığın belirlediği manevi şahsiyetlerin ziyaret edilmesi gibi gönüllülük faaliyetlerinde bulunacaklar. Proje ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://sehirlervekulturler.gsb.gov.tr/ web adresinden ulaşılabilinecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
25 Bin Genç Farklı Kültürlerle Tanışacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN