Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lösante’nin Geleneksel İftar Yemeğinde Aileler Bir Araya Geldi

Giriş Tarihi: 9.7.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Lösante’nin Geleneksel İftar Yemeğinde Aileler Bir Araya Geldi
Lösemili Çocuklar Hastanesi’nde (LÖSANTE) tedavisi devam eden çocuklar ve aileleri birlikte geleneksel iftar yemeğinde buluştu.
LÖSANTE, geleneksel iftar yemeğinde aileleri ve tedavisi devam eden çocukları bir araya getirdi. İftar yemeğine 25 ailenin yanı sıra LÖSEV Genel Koordinatör Yardımcısı Seda Sertcan, Hastane Koordinatörü Duygu Aksen ve LÖSEV gönüllüleri katıldı. İftar yapan çocuklar müzik eşliğinde dans ederek coşarken, geleneksel gölge oyunu Hacivat-Karagöz ile kahkahalara boğuldu. Çocukları dans eden anneler ise, LÖSANTE’ye gelmeden önce yaşadıkları sıkıntıları İHA muhabirine anlattı. Mürvet D., çocuğu Beril D.’nin tedavisi için Afyonkarahisar’dan geldiklerini belirterek, Afyonkarahisar’daki bir hastanede kan değerleri normal çıkmamasına rağmen sadece şurup verilerek eve gönderildiklerini ve LÖSANTE’de 9 aydır tedavi sürecinin devam ettiğini söyledi. Bir hafta içerisinde çocuklarının daha kötüye gittiğini vurgulayan Mürvet D., sevk edildikleri bir başka hastanede teşhis koyma sürecinin 2 gün sürdüğünü ve yattıkları odanın 2 kişilik olduğunu ifade etti. Mürvet D., LÖSANTE’de tedavi süreçlerinin hiç sorun yaşamadan ilerlediğini ve tedavi sürecinde sona geldiklerini kaydetti.
“ADANA’DA BİR GARGARAYA 70 LİRA VERDİK”
Hicran O. ise, Adana’da yaklaşık 2 ay tedavi gördükten sonra LÖSANTE’ye geldiklerini, kızı Elif O.’nun Adana’da enfeksiyona yakalandığını belirtti. LÖSANTE’ye geldiklerinde 7 yaşındaki kızı Elif’in 13 kilo olduğunu ifade eden Hicran O., Adana’da kızının ağzında çıkan yara için haftada bir 70 liralık gargara almak zorunda kaldıklarını söyledi. Kan istendiğinde zamanında bulamadıklarını ifade eden Hicran O., kaldıkları hastanenin şartlarından dolayı çocuğunun 1,5 ayda bir kere banyo yapabildiğini aktardı.
Kastamonu’dan geldiklerini belirten Ayşenur T.’nin annesi Fatma T. de, Ayşenur’u tedavi için ilk olarak İstanbul’da bir hastaneye gittiklerini ancak orada 21 gün boyunca teşhis koyulamadığını ifade etti. 21 gün boyunca hastanede kalamadıklarını, evden gidip geldiklerini anlatan Fatma T., bu süreçte kızının yürüyemez duruma geldiğini ve yapılan kemik iliğinden dolayı yataktan kalkamaz hale düştüğünü söyledi. Kaldıkları odanın 2 kişilik olduğunu belirten anne Fatma T., ziyaretçilerin odaya kafalarına göre girdiğini kaydetti. LÖSANTE’de 3 aydır tedavi gördüklerini belirten Fatma T., “Bize burada hiç kan veya ilaç bulun demediler. İstanbul’da kalsaydık benim çocuğumun hayatta kalma durumu yoktu” dedi.
Hastane Koordinatörü, hastanede tam bir profesyonel hizmet anlayışını benimsediklerini belirterek, hastaneye yeni giriş yapan bir annenin kendisine “Bu anneler niye bu kadar mutlu? Ben yanlış bir yere mi geldim?” dediğini paylaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lösante’nin Geleneksel İftar Yemeğinde Aileler Bir Araya Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN