Türkiye'nin en iyi haber sitesi

6. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri Keçiören’de Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 11.7.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
6. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nin yirmi üçüncü gecesinde sahne alan Ömer Faruk Güney, ilahiler ve Türk Sanat Müziği eserlerinden oluşan güzel konseri ile Keçiörenlilerin gönüllerini fethetti.
Kalaba Kent Meydanı’ndaki konseri Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın eşi Hatice Ak ve annesi Lütfiye Ak, Keçiören TOGEM Başkanı Ayten Aydın, Keçiören Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş izledi. Güney’den önce Somalili ve Filistinli genç kızlardan oluşan ilahi grubu hem söyledikleri ilahilerle hem de verdikleri kardeşlik mesajları ile vatandaşlardan büyük alkış aldılar. Grup, Yemen, Somali, Afganistan, Filistin ve Türkiye arasındaki Müslüman kardeşliğini vurgulayan bir şiiri, Kur’an-ı Kerim’in Ali İmran Suresi 103.ayetinin Türkçe “Hep birlikte Allah’ın ipine (Kur’an’a) sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani sizler birbirinize düşmanlar idiniz de O, kalplerinizi birleştirmişti. İşte O’nun bu nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında idiniz de O sizi oradan kurtarmıştı. İşte Allah size âyetlerini böyle apaçık bildiriyor ki doğru yola eresiniz” mealini söyleyerek tamamladılar.
Daha sonra sahneye çıkan sanatçı Ömer Faruk Güney, birbirinden güzel ilahiler ve Türk Sanat Müziği eserlerinden oluşan konseriyle unutulmaz bir gece yaşattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
6. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri Keçiören’de Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN