Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk Konseyi Uluslararası Gençlik Kampları Başlıyor

Giriş Tarihi: 11.7.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye’nin ‘Türk Konseyi Uluslararası Gençlik Kampları’ ile Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Irak’tan gelen 200 genci buluşturacağını bildirdi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türk Konseyi “Ortak Kültür, Ortak Gelecek ve Genç Liderler” teması çerçevesinde ortak medeniyet, tarih ve kültür mirasına sahip ülkelerin gençlerini ‘Türk Konseyi Uluslararası Gençlik Kampları’ ile bir araya getireceğini açıkladı.
Dünya ve toplum sorunlarına duyarlılığı arttırarak insanlığa ve topluma her yönüyle katkı sağlayabilen, kültürüne sahip çıkan yarının genç liderlerinin gelişimine katkıda bulunmanın hedeflendiği Türk Konseyi uluslararası gençlik kamplarının 19-25 Ağustos ve 27 Ağustos-2 Eylül tarihlerinde düzenleneceği kaydedildi.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre ‘Türk Konseyi Uluslararası Gençlik Kampları’nın başvuru şartları ve kamp yerleri şöyle:
“18-25 yaşlarında olan ve etkili iletişim sağlayacak düzeyde İngilizce bilen gençler başvuru yapabilecek. Kamp için başvuru yapacak gençlerde ayrıca, ülkesini temsil edebilecek düzeyde tarih, kültür, siyasi vb. konular hakkında bilgi sahibi olması özellikleri aranıyor.
Kampa başvuru yapacak olan gençler başvuru formunu 29 Temmuz Çarşamba günü mesai bitimine kadargenclikcalismalari@gsb.gov.tr e-posta adresine gönderebilecek. Kızlar 27 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında Samsun 19 Mayıs, Erkekler ise 19-25 Ağustos tarihleri arasında Trabzon Düzköy Gençlik Kamplarında kamp yapacaklar. Kampların gerçekleştirileceği tesisler hakkında ayrıntılı bilgiye http://genclikkamplari.gsb.gov.tr/Modul/Kamplar.aspx adresinden ulaşılabilir.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Konseyi Uluslararası Gençlik Kampları Başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN