Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zonguldak’ta 118 Kilo Eroin Yakalandı

Giriş Tarihi: 11.7.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Zonguldak Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat müdürlüğü ekipleri riskli olarak değerlendirdikleri bir araçta 118 kilo 486 gram eroin cinsi uyuşturucu madde ele geçirdi.
Yurtdışına çıkış yapmak üzere Zonguldak Gümrük Müdürlüğü Sahasına gelen, Moldovya uyruklu M.T. isimli şoförün sürücülüğünü yaptığı TIR aracı, gümrük muhafaza personeli tarafından şüphe ve risk kriterleri çerçevesinde x-ray araç tarama cihazına sevk edildi. Yapılan tarama neticesinde aracın dorse kısmının taban bölümünde şüpheli yoğunluk tespit edildi. Muhafaza ekiplerinin şüphelendiği kısma narkotik dedektör köpeğinin de aşırı tepki vermesi üzerine araç arama hangarına alındı.
“ZULA EKİPLERİ ŞAŞIRTTI”
Sökümün ardından ortaya çıkarılan zulanın ilginçliği ekipleri de şaşırttı. Zulanın arka kapaktan başlayarak dorsenin ön bölümüne kadar uzanan iki sıra olacak şekilde 20 santimetre eninde iki adet U şeklinde profilden oluşturulduğu ve şase demirlerinin arasına yerleştirildiği tespit edildi. Yapılan incelemede zulanın montajının eski olduğu aracın birçok Avrupa ülkesine gittiği ancak, Türkiye’ye ilk defa geldiği anlaşıldı. Detaylı arama saçılan profil demirlerinin içinde, birbirlerine ince halat ile bağlanarak gizlenmiş vaziyette çok sayıda dikdörtgen şeklinde, kahverengi koli bandı ile ambalajlı, preslenmiş halde paketler olduğu görüldü. Paketlerdeki maddelerden alınan numunelerin uyuşturucu test kiti ile yapılan ön analizinde uyuşturucu maddelerden eroin maddesi olduğu belirlendi.
“118 KİLO 486 GRAM EROİNİN PİYASA DEĞERİ 8 MİLYON 294 BİN TL”
Yapılan sayımda 115 pakette daralı ağırlığı 118 kilo 486 gram olan, piyasa değeri 8 milyon 294 bin TL olduğu tahmin edilen uyuşturucuya el konuldu. Olay ile ilgili olarak mahkeme tarafından tutuklanan araç sürücüsü Zonguldak Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından Zonguldak M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’ne teslim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zonguldak’ta 118 Kilo Eroin Yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN