Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gedikli: "AK Parti Türkiye’nin İstikrarını Düşünüyor"

Giriş Tarihi: 12.7.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Gedikli: AK Parti Türkiye’nin İstikrarını Düşünüyor
AK Parti MKYK üyesi Bülent Gedikli, “Muhalefetin tüm kasıtlı, manipülatif ve bir o kadarda rencide edici üslubuna rağmen bizler, milletimizin geleceği, istikrarı için ‘Lâ havle’ çekerek hükümet kurmak için çalışmalarımızı yapıyoruz. Ancak sanılmasın ki bazı iftiracılara pabuç bırakırız” dedi.
Adalet eski Bakanı Bekir Bozdağ ve AK Parti MKYK üyesi Gedikli, Yozgat’ta iftar programında vatandaşlarla bir araya geldi.
Programda Yozgatlılar’a hitap eden Gedikli, şunları kaydetti:
“Ramazan ayı Allah aşkının hayatımızda, toplumumuzda en çok tezahür ettiği aydır. Allah aşkına giden yol, yaratılanı sevmekten başlar. Yozgat Sürmelisinin hikayesine tanık olmuş Yozgatlıların bu anlamda konuya vakıf olduğu kesin. Yozgat, aslında bir küçük Türkiye misali her ırk, din ve mezhepten insanımızın kardeşçe yaşadığı, mozaik gibi farklı renklerin ahengine sahip bir eser. Yetiştirdiği aşıkları, devlet adamları ile bağrından yetişenlere sahip çıkan güzide bir ilimiz. Burada olmaktan duyduğum kıvancı bu vesileyle belirtmek isterim.”
Perşembe günü Cumhurbaşkanı’nın hükümeti kurma görevini Başbakan’a verdiğini belirten Gedikli, şunları söyledi: “Türkiye’nin istikrarını düşünenin AK Parti olduğunu şu bir aylık süreçte bir kez daha görmüş olduk. Muhalefetin tüm kasıtlı, manipülatif ve bir o kadar rencide edici üslubuna rağmen biz, milletimizin geleceği, istikrarı için, ‘Lâ havle’ çekerek hükümet kurmak için çalışmalarımızı yapıyoruz; ancak sanılmasın ki bazı iftiracılara pabuç bırakırız. Biri çıkar Külliye’deki sunta masayı milyonluk ilan eder, biri çıkar bunların tuvaletleri altından diye saçmalar. Meclis Başkanlığı seçiminde kayıkçı kavgasını gördünüz değil mi? CHP, daha bir masaya oturup konuşmayı, anlaşmayı beceremedi. Birbirlerini yalanlamaktan başka iş yapamaz hale geldiler.”
“TEKRAR SEÇİME GİTMEKTEN ÇEKİNMEYİZ”
“Bu muhalefet Türkiye’yi 2023’e, 2071’e taşıyabilir mi? Bu kafalarla mümkün değil” diyen Gedikli, “İşte sayın Başbakan ve biz üzerimize düşeni yapacağız ama futbol hakemi gibi ona kırmızı kart, buna kırmızı çizgi diyerek işi yokuşa sürerlerse; amaç üzüm yemek değil de bağcı dövmek olur. Tam kadro teşkilatımızla, vekillerimizle tekrar seçime gitmekten çekinmeyiz. Birileri diyor ki: ‘Milli iradeye saygıda kusur olmaz mı bu.’ Peki, siz muhalefet liderlerine sesleniyorum: Size oy veren milletin iradesini hiçe sayıp, kişisel hesaplarla Türkiye’ye zaman kaybettirmek saygısızlık değil mi?” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gedikli: "AK Parti Türkiye’nin İstikrarını Düşünüyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN